| KeepBreathing a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi. Imi place de un baiat si nu stiu daca si el simte acelasi lucru pentru mine. Am vorbit de cateva ori pe facebook, dar nu si fata in fata. La scoala uneori il vad cum se uita la mine, dar cand trec pe langa el lasa capul in jos si evita contactul vizual si nu stiu daca face asta doar pentru ca e timid sau pentru ca vrea sa ma evite. Cum pot sa imi dau seama daca si el simte acelasi lucru? Unii prieteni mi.au spus sa.i zic ce simt pentru el, dar mie nu mi se pare o idee buna pentru ca noi nu ne cunoastem( "cunoastem" ce cam mult spus pentru ca, dupa cum v.am zis, noi am vorbit doar pe facebook) de prea multa vreme si nu vreau sa isi faca o parere gresita despre mine. Ce sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| ABCD122 a răspuns:

Cred ca ii place de tine. obiceiul cu 'capul in jos' il facea si prietenul meu, iar asta nu inseamna ca e timid ci doar nu are incredere in el.
Zic sa te bagi subtil, in seama cu el: ii cunosti prietenii, te bagi in grupul lui de prieteni, incerci sa te apropii de el, cat mai discret cu putina. Si continua sa tii legatura cu el pe facebook, saluta-l la scoala, mergi prin locurile pe care le frecventa, pune o prietena sa il intrebe ce parere are despre tine.
Altceva nu stiu ce sa spun..Bafta, si sper sa va vad intr-o relatie! :*

| KeepBreathing explică (pentru ABCD122):

O sa incerc sa fac ce mi.ai spus, dar nu vreau sa par enervanta ca il salut mereu pe facebook.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil sa te placa dar ai dreptate, e prea devreme sa-i zici ca-l placi si ai putea strica totul asa. Incearca eventual sa-i dai un semnal ca-l placi sau sa incerci sa intri in vorba cu el si la scoala. Cand il vezi vreodata uita-te in ochii lui, saluta-lsi daca te saluta inapoi opreste-te si vorbeste cu el, intreaba-l ce mai face si vezi si tu cum evolueaza lucrurile.

| EneCristian a răspuns:

Ce ar fi de o intalnire? sa va mai cunoasteti un pic. ba chiar mai multe dupa cateva intalniri poti sa ii intrebi amici daca simte ceva pentru tine sau nu.