| belysa a întrebat:

Buna seara tuturor.Am si eu nevoie de cateva sfaturi, daca puteti sa ma ajutati.Am cunoscut pe cineva cu care ma inteleg foarte bine,comunicam mult si asta este un lucru bun,el sustine ca se simte bine langa mine,ca ii pasa de mine,ne cunoastem de o luna si ceva,dar totusi am o nedumerire,imi spune mereu ca ce vorbeste cu mine na mai mai vorbit cu nici o femeie,si ca ma simte aproape de el dar sa nu ii gresesc cu ceva ca nu sar mai uita la mine,mia zis ca a intalnit multe femei care au profitat de pe urma lui fiind un barbat destul de instarit,care de altfel a incercat sa ma cumpere si pe mine la inceput,n-am acceptat asta,si tocmai asta i-a placut la mine,dar cum am spus il simt aproape dar totusi nu stiu daca e sincer cu adevarat,daca chiar isi doreste sa fie cu mine, nas vrea sa pun suflet si apoi sa plang in urma lui, cum i-mi dau seama daca chiar tine la mine si ca e sincer...

4 răspunsuri:
| forever4u a răspuns:

Pai tu poti sa iti dai seama fiindca ici ca il simti aproape si asta poate inseamna ca are dreptate si chiar tine la tine si e sincer, adica nu mereu gasesti baieti sa iti spuna lucruri dastea.Eu zic sa iti dai o sansa cu el.:*

| December a răspuns:

Pai aici trebuie sa-ti dai tu seama de setimentele lui. Se spune ca lucrurile mici consolideaza o relatie. In principiu daca vezi ca e atent cu tine, ca tine cont si de lucrurile care par marunte (dar nu sunt) atunci ai sanse sa fie de treaba. Nu prea da bine pentru el faptul ca a incercat sa te "cumpere", deci a incercat cu asta sa iasa in evidenta prima oara si nu e chiar ok. Asta daca tu iti doresti o persoana langa tine, nu un "card de cumparaturi"winking.

| belysa explică (pentru December):

Da ai dreptate,la asta m-am gandit si eu cand a incercat sa ma cumere,dar pe urma faptul ca ma suna tot timpu, ca se gandeste tot timpu la mine si ca i-mi poarta de grija a consolidat prima impresie, si ma cucerit, si mai ales ca vorbeste foarte frumos cu mine, o sa incerc sa-mi dau seama daca merita sa raman cu el..multumesc de sfat

| December a răspuns (pentru belysa):

Pentru putin. Ideea care vroiam sa o evidentiez e ca de multe ori faptul ca ti-ar oferi un trandafir intr-un moment la care nu te astepti (fiindca asa a simtit el), poate insemna mai mult decat un obiect/ cadou scump. E doar un exemplu, dar sunt sigur ca ai inteles tu ideea happy.