| RedAsasina a întrebat:

Bună,TPU am nevoie de un sfat, sunt băiat imi place mult de o fată dar nu stiu cum sa ii spun ca imi place de ea. Ea a zis catre mine ca vrea sa fim bff dar mie imi place mult de ea, am nevoie de un sfat!

Răspuns Câştigător
| AndreeaWTS a răspuns:

Nu-i spui că o placi. E o prostie.
Trebuie să știi să te comporți ca să o faci să înțeleagă că o placi.
Sentimentele astea se împărtășesc nonverbal.
Te scutește și de situații penibile.
De exemplu dacă îi spui că o placi și ea zice "bine"?
Și? Mai departe? Care e direcția?

Și ve trebui să ai răbdare. Pentru că o relație se construiește.
Nu se negociază ca la piață.

2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Daca pui intrebari despre "cum sa ii spun ca o plac", atunci inca nu sunt de tine gagicile

| RedAsasina explică (pentru Mirel4412):

Nu fi nesimti ca eu am 15 ani si poate te alegi cu podu plin de cadouri!