| anaalina14 a întrebat:

Am o dilema si nu stiu ca sa fac... iubitul meu e foarte gelos foartegelos nici nu am voie sa vorbesc cu alti baieti fara sa se supere dar el vorbeste cu alte fete le ia si in brate dar daca eu fac asa se supara rau pe mine, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| kandaraki a răspuns:

E posesiv iubitul tau, doreste sa te controleze totalmente, ceea ce nu e bine deloc. adica el are libertate iar tu nu, nu e corect asa, relatia se bazeaza pe armonie si reciprocitate, respect. Vorbesti cu el si ii explici, ca ai si tu prieteni si tot asa, daca insista pe a lui, il lasi si gata. o sa suferi toata viata din cauza lui.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa il lasi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii dai papucii repede, e posesiv si vrea sa te controleze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-te si citeste-i "Nevasta altuia si un sot sub pat" - F.M. Dostoievski - o povestire foarte scurta. Sigur se va lecui dupa. E cu dedicatie opera pentru barbatii gelosi.
>> http://carti-on-line.blogspot.ro/......vasta.html
povestirea online link

| sosostore a răspuns:

Intr-o relatie nu e normal ca el sa ia in brate alte fete. nici macar nu te respecta, sincer nu te merita

| Cupcake a răspuns:

Iubitul tau ar cam trebui sa invete ce e aia egalitate intr-o relatie. Eu zic sa nu-i bagi in seama crizele de gelozie. Atata timp cat el isi permite, tu de ce ai avea interdictie? Hai ca asta-i buna.