| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare mai delicata... de cativa ani am aflat ca mama are pe altcineva in afara de tata. Mentionad ca este cu tata casatorita de 18 ani. Si lucrul asta ma afecteaza si la scoala nu ma pot concentra. Mama se preface ca il iubeste pe tata.Am surprins niste mesaje intre ea si celalalt om si vreau sa vorbesc cu ea despre asta, sa vad de ce face lucrurile astea. Niste sfaturi sa imi iau inima in dinti si sa ii spun? Nu vreau sa afle tata si sa se destrame familia.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ai grija sa nu faci vreo confuzie si sa iti destrami chiar tu familia.

| Laura927 a răspuns:

Nu iti baga scuze aiurea gen "nu ma pot concentra la scoala", ce fac parintii tai in relatia de cuplu este strict interzis pentru tine!
vezi-ti de scoala!
Nu te priveste pe tine cu cine se culca mama sau tata.

| gabriielaaa a răspuns:

Pai trebuie sa vorbesti cu ea poate asteapta, sa aiba ea curaj sa va spuna si nu stie cum. te necajeste faptul ca nu stii exact ce se va intampla cu voi si de asta nu poti fii concentrat la scoala, fara sa stii ce e de fapt intre ea si cealata persoana nu stii ce vrea sa faca asa ca curaj si spune-i vorbeste cu ea despre asta parerea mea toate cele bune

| Ioana_Nicoleta_1997_WKSP a răspuns:

Încearcă să vorbesti separat cu ea cand este singură spune.i ce te deranjează vezi cum reacționează. Tu este pe primul loc ca esti copilul ei nu cred că e mai important acel bărbat decât tine!