| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema cu prietena mea
am 16 ani si am o iubita care m-a inselat de doua ori in acelasi timp cu doi barbati care sunt foarte buni prieteni. Ea era virgina si a facut sex cu cei doi cat timp era impreuna cu mine si m-a mintit ca nu este adevarat. Eu ma gandeam ca este ceva in neregula, ca imi ascunde ceva dar nu stiam daca ma insel sau nu. astazi am facut 6 luni de cand suntem impreuna si am presat-o pana ce mi-a spus adevarul. Eu chiar o iubesc si ea chiar ma iubeste simt ca ma iubeste si nu as vrea sa ma despart de ea ca a facut asta cand chiar nu imi pasa de ea dar acum cand am auzit m a simt asa de naspa
Cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| anabelisa a răspuns:

Despre ce iubire vorbim la cei 16 ani ai tai? Insasi asa- zisa ta ''iubita'' iti dovedeste faptul ca la aceasta varsta,tentatiile sunt mari si ca sentimentul de iubire nu poate fi adus in discutie, ce sa mai aducem vorba de a demonstra acest lucru.
Dupa parerea mea, cel mai bun lucru este sate resemnezi cu gandul ca ea este doar o fata, care nu stie sa aprecieze un baiat valoros ca tine, care imi dau seama ca tine din tot sufletul la ea.Sincer,as fi norocoasa sa intalnesc un astfel de specimen si nu ti-o spun in nume de rau!

| anabelisa a răspuns (pentru anabelisa):

Sa te resemnezi(scuze pentru greseala)

24 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

O sa te doara.
O sa te simti ca dracu.
O sa suferi mult.
Dar crede-ma ca daca stai cu una care o sa te tot insele o sa te simti mult mai rau, o sa suferi mult mai mult, pana o sa-ti dai seama ca nu mai rezisti.
Te-a inselat acum?
O s-o mai faca, te asigur.
Ce crezi, ca toate scuzele alea o sa tina? Cat? O luna? Doua? Trei? Un an?
Tine minte: Everybody Lies, no matter what.
O sa te doara daca o sa te desparti de ea, dar asta e cel mai bine sa faci, ce vrei, o fata care sa te iubeasca numai pe tine, sau o curva care sa te insele cu primul care-i iese in cale?
Las-o pentru unu care ar putea accepta asa ceva, si tu du-te si gaseste pe una care sa te iubeasca.
Asta e parerea mea, dar decizia iti apartine, daca vrei sa mai ai incredere intr-o persoana ca ea, sau nu.

| 愛日本 a răspuns:

Las-o! Nu vezi ca e... I-auzi cica te iubeste laughing Pai daca te iubea intretinea relatii sexuale cu prietenii tai? Si mintea in halul ala? O relatie se bazeaza pe incerdere si adevar.

| iulyrapidistu a răspuns (pentru 愛日本):

Nu erau prietenii mei
erau prieteni intre ei

| 愛日本 a răspuns (pentru iulyrapidistu):

A da scuze, nu am citit eu bine.
Ai grija, in ziua de azi sunt multe fete care profita si manipuleaza baietii.
Nu fi si tu una din victimele lor.

| iulyrapidistu a răspuns (pentru 愛日本):

Mie mi se pare ca chiar ma iubeste
ma gandesc ca la inceput si eu am inselat-o, dar nu am facut sex cu vreo alta fata

| anabelisa a răspuns (pentru iulyrapidistu):

Ideea ar fi urmatoarea:las-o sa experimenteze ce ii pofteste inima,dar va veni un timp, in care va realiza ce a pierdut,saturandu-se de aceste aventuri, care nu mai aduc nicio satisfactie.Cea mai mare surpriza o va avea, cand va iubi cu adevarat, dar din cauza proastei reputatii create, niciun baiat nu o va lua in serios!
In concluzie, fii linistit! Sigur exista o fata, care sa te merite!

| robygyo a răspuns (pentru 愛日本):

Mare dreptate ai...

| Dariusuu a răspuns:

Rapidistule, e timpul să pui punct.

| ywar a răspuns:

Barbati? La 16 ani? Fii omule serios! Aia nu stiu cum sa-si decaloteze instrumentul ca lumea... sau intreaba ca-n bancul cu bula: si dupa ce am terminat ce facem?
Cat despre aia? E varsta! ce vrei sa iti fie fidela la varsta asta! ati luat-o razna? Fidelitate la 16 ani? Hmm

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Te torturezi singur daca accepti asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai puiule? toti inseala pe toate si toate pe toti.da o ardem aiurea pe dupa cires.cata vreme nu i-a facut alta gaura e de ajuns si pentru tine.si cata vreme a ta nu se topeste in alta e de ajuns si pentru ea.dar nu va mai casatoriti. casatoria nu e compatibila cu curvia sau preacurvia.traiti asa in combinatie, cresteti ce se naste, impreuna sau cu altii cu altele, fiindca vad ca asa place tuturor.nimeni nu vrea sa auda de pacat fiindca; le place prea mult sexul in toate gaurile si barbatilor nu prea.iti poti inchipui?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce ti-ai pierde timpul cu asa ceva?
Si de ce ai zice ca te iubeste?
Cand iubesti pe cineva nu suporti nici macar gandul ca te-ar putea atinge altcineva. straight face

| BlitzLikeXd a răspuns:

Adica problema este ca nu va iintelegeti cu de astea s-au inceraca sa o prinz daca face ceva daca te inseala cu doi baietii fii dur macar cu ea si intreab-o daca face asta

| CrazyRat a răspuns:

Te-a inselat odata.
O va face si a 5-a oara si asa mai departe.
Esti tanar, viata ii plina de oportunitati, laso in pace si cautati alta. Nu vreau sa te dezamagesc sau alte chesti de genu da nu merita pentru ce a facut.

| Alecsyyya a răspuns:

Daca te-ar fi iubit cu adevarat, nu ar fi facut asta. Nu a fost o greseala, a fost o alegere, asa ca o poate face de multe ori. Cel mai bine e sa iti gasesti alta fata, oricum esti tanar, nu s-a terminat viata aici, nu? Capu' sus, treci peste! Bafta happy

| elComandantee a răspuns:

Tu alegi, dacă îţi place să nu fii respectat şi să fii minţit rămâi cu ea.

| LolaGirl a răspuns:

Sigur e una de aia buna, frumoasa dar proasta si curva.Sa fim seriosi acum, nici tu nu esti mai cu capul pe umeri. Daca ai fi fost baiat serios nu te-ai fi inhaitat cu asa o panarama.Se vede de la o posta cand o fata e calumea, finuta si nu o mu22ta.Imi cer scuze de exprimare.

| endeavour a răspuns:

Pot sa spun ca esti la o varsta frageda..inca happy oricum cu siguranta nu ea este aleasa ta happy ma gandesc ca o iubesti dar gandeste-te ca in timp cu siguranta vei gasi o noua iubita. De ajutat nu te poate ajuta nimeni, doar tu, sfaturi toti iti dam dar probabil tu nu te simti in largul tau stiind ca iubita ta te-a inselat, nu te putem ajuta aici ci doar mentalitatea ta iti va fi de ajutor. Ce sa iti zic? Mult succes pe viitor happy

| iulyrapidistu a răspuns:

Eu ana sa o cunosc pe ea nu am simtit ce simt acum
pana sa o cunosc nu mi-a pasat deloc
si la inceputul relatiei chiar nu imi pasa de ea si ea atunci m-a inselat
pana ce a aflat ca am inselat-o si mi-a spus ca dupa ce a aflat ca am inselat-o a realizat ca ma iubeste si de atunci nu ma m-ai inselat
ea mi-a spus ca avea lipsuri si cand nu o facea cu mine o facea cu unu din cei doi

| FloAR3 a răspuns:

Daca o data te-a inselat o sa o mai faca de mai multe ori asa oameni nu se schimba,,, stiu pe propria piele

| iulyrapidistu a răspuns (pentru FloAR3):

Ea mi-a jurat ca se va schimba

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru iulyrapidistu):

Nu se va schimba. Încerci să te convingi că e ok să continui când tu de fapt știi că a venit vremea să spui STOP!

| FloAR3 a răspuns (pentru iulyrapidistu):

Stiu asa ceva,,, juramintul nu are valoare