| StephanieS a întrebat:

Am o mica curiozitate. Atunci cand un alt barbat se da la mine sau imi face avansuri sau ma intalnesc din pura intamplare intr-un loc cu un barbat care ma curteaza de mult timp, dar eu il resping deoarece am o relatie serioasa, imi iubesc partenerul si am tendinta de a nu comunica aceste lucrurile partenerului, mai ales acum ca nu poate fi cu mine si ii este greu. Nu ii comunic aceste "intamplari" deoarece nu imi doresc isi faca griji sau sa creada ca ma intereseaza. Voi cum vedeti lucrurile, este bine sa ii comunici partenerului despre cum te-a curtat X sau cum l-ai respins? Voi cum procedati? happy

5 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Atat timp cat pentru tine toate acestea sunt doar,, intamplari,, nu cred ca e cazul sa ii spui partenerului.

| Mayar a răspuns:

Cand vorbesti cu el ii pomenesti de lucrurile importante, nu ii spui ca ai facut 3 pasi pana in bucatarie si 100 de metri pana la magazin. Daca pomenesti de avansuri, inseamna ca acestea sunt lucruri importante, in viziunea ta, din moment ce le pomenesti. Daca pebtru tine a fost important ca un oarecare lud sa se dea la tine, cred si eu ca iubitul tau are mitive de ingrijorare.

| Lawliet14 a răspuns:

Vorbesti de aceeasi persoana care mereu se da la tine? Pai e simplu cum scapi de avansurile lui, ii explici ca ai prieten si tii mult la el. Si el asa o sa mearga mai departe, nu o sa-si mai faca sperante probabil decat daca e nebun.

| Eastwood a răspuns:

Ai dreptate, nu are rost sa ii spui, o sa-si faca griji, ca iti place de altcineva, ca vrei sa-l lasi. Daca era cu tine ii puteai spune, dar asa, la distanta, o sa isi faca griji, ganduri.

| AndreuCom a răspuns:

Mai bine nu ii spune pentru ca dupa un timp, cand va certati o sa iti aminteasca des de el si nu e prea placut stiind ca tu nu ai facut nimic cu acel domn. Mai bine pastreaza distanta sau spune-i domnului ca nu vrei nimic cu el!