| zeuspebepeee a întrebat:

Am o mica intrebare care ma macina, prietena mea acum 2 zile mi-a spus ca are nevoie sa fie singura o vreme si as vrea sa stiu ce inseamna asta mai exact si cum ar trebui sa procedez? Va rog mult.

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,nu incerca sa actionezi in graba in situatia data.Toate relatiile au momentele lor de criza. Poate ca i s-a intimplat ceva sau trece printr-o perioada mai grea, si pentru a nu te supara sau a nu te rani a hotarat sa stea o perioada departe de tine. Poate ai suparat-o cu ceva sau te-a vorbit cineva pe la spate si are nevoie sa mediteze pentru a vedea daca mai poate continua relatia.Nu intotdeauna cand o persoana spune ca are nevoie de o pauza se gandeste la despartire.Cauza difera de la caz la caz.Important e sa nu fii indiferent in perioada asta, incearca sa comunici cu ea, cel putin sa afli daca tu esti motivul pentru care ea a luat aceasta pauza.Arata-i ca iti pasa, ca-i esti alaturi, de altfel daca va crede ca esti total indiferent, va incepe sa aiba dubii asupra ta.

Răspuns Apreciat de Editori
| adryang78 a răspuns:

Atunci când intervine replica asta, clar ceva nu este în ordine.
De ce? Simplu. Atunci când interesul pentru celălalt este încă viu, fie că vorbim de dragoste sau de pasiune, nu este nevoie de o perioadă de pauză. Dimpotrivă, simți nevoia să fii tot timpul cu persoana iubită.
Cum să procedezi? Cea mai bună metodă este cea directă. Întreabă direct de ce are nevoie de această perioadă, care sunt cauzele, cum s-a ajuns aici și, mai ales, dacă are de gând să fie o separare permanentă sau nu. Ai toate șansele să ajungeți la un final care n-o să-ți convină, dar măcar știi cum stai.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Despartire. Vrea sa fie cu altul o vreme

| Adry05 a răspuns:

Depinde strict de ea. poate chiar aă aibă nevoie de o perioadă de liniște în care să-și pună ordine în gânduri sau doar s-a despărțit de tine finuț. n-ai decât să aștepți să vezi dacă mai zice ceva sau nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca iubita ti-a cerut pauza in dragoste, este pentru a-ti pregatii marea despartire.
Probabil ca nu stie cum sa-ti spuna ca si-a gasit pe altul... dara cum se gandeste.
In dragostea adevarat nu se iau pauze, ca-i pana la moarte, alaturi de omul iubit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate că chiar are nevoie să rămână singură o vreme.
Poate fi o modalitate diplomatică de a se despărți de tine.
Se rezolvă așa.
O întrebi așa. Ok, când se termină această perioadă, să te caut eu, sau să mă cauți tu? Dacă răsăunde, te caut eu, e semn că nu te mai dorește. În acest caz îi dau un ultimatum, ca să îi fie clar și ei. Spui, ok, dacă nu mă mai cauți până la data de... ( o dată rezonabilă). nu te mai aștept. îmi caut altă prietenă. Și observi reacția.
Dar dacă ați ajuns aici, dta să cauți alta de a doua zi, și când revine, sori, e prea târziu. Această dragoste cu mofturi, pute.

| Drimmero a răspuns:

Ori are pe altcineva sau s-a atasat de altcineva,, ori e prea indecisa si nu stie de capul ei. Cum sa procedezi? O intrebi direct care este problema, comunicarea e cea mai importanta,, daca nu te lamureste, fii o perioada mai rece cu ea,, mai indiferent, daca te va cauta inseamna ca a fost o decizie luata aiurea, asa mai fac unele femei, dar daca nu te cauta inseamna ca nu da 2 parale pe tine/
Asta e cea mai buna si sigura testare facuta pe femei cand iti spun motivul asta, iti spun eu ca functioneaza 100%, ori te va cauta si isi va da seama ca a facut o greseala a carei explicatie nu o stie nici ea, ori vei realiza ca nu e ceea ce cauti tu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Are nevoie de alta p*&a, pe scurt. Cum ar trebui sa procedezi? Serveste si tu una-doua p&$de noi, apoi vezi daca iti mai e dor de prietena asta care are nevoie "sa fie singura o vreme" sau nu.

| zeuspebepeee explică (pentru GabiDumitrescu):

Frate sunt obsedat de eahappy nu e vorba despre sex

| Bizon95 a răspuns (pentru zeuspebepeee):

E frumos cand iti raspunzi singur
E ABSOLUT CLAR

O SUFOCI!

de aia vrea sa fie singura, vrea sa vada, daca merita o relatie cu cineva care o sufoca, vs faptul ca evident o iubesti!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru zeuspebepeee):

Meh, been there. Tu o sa ramii ala cu botul umflat, ea isi va vedea de treaba, mai devreme sau mai tirziu. Crede-ma ca am o poveste de-astea care ma urmareste de aproape 25 de ani si o sa ma urmareasca si in mormint... eu acum fiind casatorit cu alta si cu copil, ea domshoara in continuare... in fine. Stringe din dinti, mergi mai departe.

| sofisis a răspuns:

Inseamna ca nu mai vrea o relatie si nu prea stie cum sa iti zica...