| anonim_4396 a întrebat:

am o mica problema... Am cunoscut un baiat ( si am fost cu el aproape 7 lui) dar ieri am aflat ca matusa lui s-a casatorit cu unchiul meu si noi 2 suntem un fel de rude. ceva verisori.
Intrebarea mea este: Eu mai pot avea o relatie cu el? Daca de ce?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, sunteti doar rude prin alianta de gradul 6, va puteti chiar si casatori.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunteti rude, ca nu exista grad de rudenie prin casatorie intre unchiul tau si matusa lui!
Categoric puteti sa aveti si copii unul cu celalat, ca tu si iubitul tau, nu sunteti rude de sange, nici macar indepartate.

| Holiday a răspuns:

Poti avea orice fel de relatie vrei cu el. Sunteti doar rude prin alianta. Se putea casatori si sora lui cu fratele tau si tot nu era un impediment.

Răspuns utilizator avertizat
| Roxin a răspuns:

Daca ne gandim la o scara mai larga, toti suntem rude intre noi cumva. Deci, mergeti inainte.

Răspuns utilizator avertizat
| NujCsz a răspuns:

Daca da de ce?**

| AndreisiAntonia a răspuns:

Nu aveți de ce sa Renunțați unu la altul dacă va iubiti! Nu sunteți rude, dar stai liniștita ca o sa se vorbească despre voi puțin timp, dar lumea mereu este barfitoare și rea de gura! Nu Renunțați la voi dacă nu va doriți asta!