| tachibanamei a întrebat:

Eu sunt cu un baiat ..Recent am aflat ca : Matusa lui s-a casatorit cu verisorul tatalui meu, NU STIU DE CE GRAD SUNT VERISORI, PARCA DE AL 2-LEA, CE AR TREBUI SA FAC, DIN CATE STIU NU AM LEGATURA CU MATUSA LUI? DECI SA NE DESPARTIM? o chestie ciudata.

Răspuns Câştigător
| greenakaweed a răspuns:

Nu prea are treaba, stai linistita. Nu exista legatura de sange intre voi din ce ai spus tu acolo.

| tachibanamei explică (pentru greenakaweed):

Deci nu trebuie sa ne despartim?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti rudenie de sange doar afina (rudenie prin alianta) intr-un grad foarte indepartat.

| adrianadi97 a răspuns:

Nu e nimic ciodat, continuati-va linistit relatia

| costivr a răspuns:

Vezi care din voi se iubesc mai mult si faceti o intelegere cine se iubeste mai putin divorteaza sau ramane in concubinaj.
fiti seriosi daca va despartiti din formalitati din astea daca nu sunt rude de gradul 1 si daca voi nu stiati si va iubiti ce rost mai au formalitatile.