| RaliaNovasita a întrebat:

Buna TpU .......Am o mica problema, fratele meu de 19 ani se comporta foarte urat cu mine m-a porecleste cocarja ma injura si adora sa ma parasca.De ex.saptamana trecuta m-a urmarit cand stateam cu prientenele mele si a trimis pe um baiat sa-mi dea tigari,dupa ce ala a lasat tigarile langa mine,fatrele meu a facut poze ca sa para ca eu fumez si i le-a aratat mamei,ea vazand ca ma comport ciudat a crezut ca e adevatata treaba cu tigarile si de atunci ma tot verifica si urmareste. Cateodata fratele meu vine cu mine la scoala si ia cu el jucarii si le arata colegilor si zice ca cu ele ma joc eu (de fapt el se joaca ).Ma crede servitorul sau personal si cateodata imi da suturi, iar cand eu il injur îi spune mamei ca-s o nesimtita desi el chiuleste mereu de la facultate.Imi umbla mereu prin telefon,iar atunci cand ne certam imi zice ca mai bine eu nu existam si ca lui i-ar fi mult mai bine fara mine,si ca debea asteapta sa plece de acasa ca sa nu ma mai vada, ma impinge, imi spune ca-s pice si o cocarja. De ceva timp face astea.Nu stiu ce a patit s-a schimbat.
Oare chiar i-am distrus viata?
Va rog ajutati-ma! NU-l mai suport e foarte rau.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vin eu sal interoghez pentru tine

| Violleta2022 a răspuns:

Singurul ajutro pe care-l poti primii este sa le spui parintilor tai si sa le ceri lor ajutorul.
Din pacate noi nu suntem parintii tai si nu putem veni la tine acasa sa vorbim cu ei si cu fratele tau, dar tu poti face asta.

| mihaicelsfant a răspuns:

Eu ma certam in fiecare zii cu soarmea ma bateam, injuram etc. dupa ce o plecat de 1 an de zile mi-a fost dor de easad este plecata de la noi de 8 ani. asa o sa patesti si tu cu el. casa o sa fie goala. vorbeste cu el mai binehappy sa nu fie prea tarziu

| RaliaNovasita explică (pentru mihaicelsfant):

Am incercat sa vorbesc cu el dar fara rezultat.Nu ma asculta iar parintii sunt aproape mereu plecati.

| mihaicelsfant a răspuns (pentru RaliaNovasita):

Imi pare rau de tinesad daca pot cumva sa te ajut spune