| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, ...acum 5 luni m-am mutat din "
strainatate" si am venit in Romania la tara pentru un timp si nu am prietenii sau "prietena". Toata ziua stau pe acasa doar cu "familia" si nu am unde sa ma duc(nici parc
nu exizta aici sau altceva sa mai comunic, la cafea de exemplu ..inafara de magazine.
Nu stiu ce sa mai fac sad m-am saturat).

ce ar trebuia sa fac?

mersi ca ma ajutati

9 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Inscrie-te la Palatul Copiilor sau un centru de voluntariat.

| AliGab a răspuns:

Du-te la biserica... poate gasesti acolo prieteni

| Metanexus a răspuns (pentru AliGab):

Poate vreo baba sau mosi, nici astia. lool

| AliGab a răspuns (pentru Metanexus):

Mai sunt si tineri care se duc, fii fara grija

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga
Daca ai putea sa-ti iei o bicicleta, ar fi perfect : faci miscare, vizionezi imprejurimile, iar lumea de,, acasa,, te vede si o sa vezi ca va fi interesata de tine.

Te-am tzucat.

| DaRaspund a răspuns:

Cauta pe facebook baieti si fete care locuiesc in apropiere si iesi cu ei!

| nursa a răspuns:

Incearca sa socializezi mai mult pe net. Poate dai macar peste 2-3 amici de bere de prin oras. Incearca sa iesi sa te plimbi, sa abordezi lumea prin parc, nu stiu ce sa faci exact. Comunicare.

| Sima_Cristian_1999 a răspuns:

Iesi prin cubluri

| Metanexus a răspuns (pentru Sima_Cristian_1999):

Nu am cu cine.tu te duci singur la club?