| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, am 20 de ani si nu imi gasesc nici-o relatie serioasa, nu ca as fi urata (sunt timida uneori).

Toti baietii simt ca ma vor doar pentru o noapte si sa-mi fac poze cat mai sexy (fara haine daca se poate).

Eu imi caut o relatie serioasa, sa radem, sa ne distram si cel mai important sa ne intelegem bine.

Va rog frumos, ajutati-ma si pe mine cu un sfat-doua. crying

Răspuns Câştigător
| PooPy4YooU a răspuns:

Eu iti zic ca, inainte ori ai dat doar de badarani, ori esti tu prea timida si incepi sa crezi lucrul acesta. Stiu ca in ziua de astazi este foarte greu sa gasesti "baiatul potrivit" care nu te vrea doar in pat, ci sa te tina de mana si sa se mandreasca, ca esti langa el oriunde ati merge.
Dar, mereu exista un dar. Daca vrei o relatie serioasa, fi naturala, si pnm. daca vezi ca din prima seara te vrea in pat, dai papucii. Nu pot zice ca sunt expert in relatii. Spun doar ce mi se pare mie cel mai corect (avand in vedere ca nu stiu sa explic si ca sigur am scris aiurea tot ce este mai sus)
Sper ca te-am ajutat big grin

| anonimg a răspuns (pentru PooPy4YooU):

N-ai scris deloc aiurea.
Deci daca toti barbatii sunt badarani, atunci vom fi mai fericiti singuri decat cu unul din acesta.
Eu sunt baiat; dar sunt impotriva badaranilor, necioplitilor care le lipseste bunul simt si respectul, indiferent de formele in care se manifesta acestea.
Anonim, cauta sa traiesti frumos, sa-ti formezi un caracter frumos -pentru ca doar cu acesta vom intra in cer. Niciun badaran si nciun necioplit in caracter (in vorba/ fapta) nu va vedea Imparatia lui Dumnezeu. Viata aceasta este doar un timp de proba, si caracterele noastre sunt cele care ne vor tria la final, ca graul de pleava: unii pentru cer, altii pierduti pentru totdeauna.

98 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aici ai gasit doritori fara sa vrei. Daca vrei gagiu cauta la biserica, asa am cunoscut lume printrun moldovean si cat pe ce sa ma bag pe felie cu una de 34

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Te vaiti si te grabesti ca fata mare la maritat sau ca disperatii care are avea succes in relatiele cu femeile dar devin prea penibil cu instistentele si disperarea lor.
Ca fata(mai ales daca arati bine) cred ca ai minim 25-30 de cereri de prietenie pe facebuck +-2-3 mesaj.
Pe strada imposibil sa nu prinzi cateva priviri mai insistente care nu au curaj sa intre in vorba cu tine.
Trebuie sa fie doar selectiva si sa lasi gandurile tale deoparte.
Intre a simti si a fi real e diferenta mare.
Ai avut cumva parte numai de baieti care te-au vrut pentru o nopate?
Daca da, schimba-ti criteriul de selectie si nu te mai vaita.
Ai 20 de ani, nu 40!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Asta e problema, ai zis "toti baietii" si nu "toti barbatii". Lasa putoii in care nu poti avea incredere nici sa iti duca gunoiul si gaseste pe cineva cu perspectiva. Nu neaparat mai in varsta, cit cineva care stie ce vrea de la viata si de la o relatie si care a trecut de stadiul de sarit din floare in floare.

| Freya1 a răspuns:

Sunt foarte multi ce cauta doar o aventura iar faptul ca nu esti nici minora dar nici maritata ii face sa creada ca simti si vrei oarecum si tu acelasi lucru.
Nu esti tu de vina ce miile de femei care fac asta, care trimit poze dezbracate, care vor aventuri, bani etc si atunci cei care au mai practicat astfel de lucruri isi incearca norocul si la tine. Sfatul meu este sa fi atenta pe strada sau pe internet sau in cercul tau de cunostinte ce oameni accepti iar daca ti se par ciudati sau vulgari sau comportamentul lor lasa de dorit in societate sau pe retelele de socializare ocolestei.Alege baieti simpli de teapa ta cu care sa poti schimba doua vorbe si care sa fie interesati de viata ta de cum te simti tu de neczurile tale si care empatizeaza cu tine nu din aia ce nici nu te asculta, iti fac complimente libidinoase sau te intreaba despre viata ta sexuala la a doua convorbire.

| liliana77any a răspuns (pentru Freya1):

Ai mare dreptate, trebuie sa fiu mai precauta in aceasta privinta si mult mai selectiva.

| OldSoul a răspuns:

Recomandarea mea e sa nu disperi si sa ai rabare.
Intr-o lume in care majoritatea isi urmeaza interesele e greu sa gasesti acel partener ideal cand vrei tu.

Poate ar fi mai bine sa te opresti din cautat partenerul ideal si sa te bucuri de ce ai.

Nu te mai stresa pe aceasta tema, nu te mai gandi la aceasta problema, nu dispera.
Doar stai, asteapta, si analizeaza cine intra in vorba cu tine, cine intra subtil, care poate nu-si exprima interesele, si analizeaza, da-i un semn, si vezi daca incearca sa se aproprie spre tine.

Daca esti asa cum te descri, e imposibil sa nu fie cineva care sa te placa cu adevarat, dar probabil tu nu-ti dai seama, si probabil el nu stie cum sa-ti spuna, nu crede ca ar avea sanse, si renunta.

| liliana77any a răspuns (pentru OldSoul):

Trebuie sa-mi dau mai multa rabdare si sa ma bucur mai mult de ceea ce am. happy
Uneori e sentimentul acela, vrei mai mult.

| OldSoul a răspuns (pentru liliana77any):

Asa e, dar ironia face ca, cu cat fugi(iti doresti) mai mult dupa un ideal, cu atat te indepartezi de el.

E un paradox acesta.
THE PURSUIT OF HAPPINESS MAKES YOU UNHAPPY

Stiu ca exista acel sentiment, ca vrei mai mult.
Dar daca vrei mai mult, trebuie sa ai rabdare, si trebuie si tu sa meriti asta.
Nimic nu e gratis, totul vine cu un pret.

Si ciudat sau nu, multe lucruri frumoase se intampla spontan, fara sa vrei, fara sa astepti, fara sa cauti.
Doar se intampla, iar daca esti pe faza si profiti de oportunitate, poti gasi si aceea persoana mult dorita.

| danay72 a răspuns:

Trebuie să te tratezi cu demnitate și respect si sa nu permiti sa fii tratată asa. Dacă te respecți și cei seriosi te vor respecta. Aplica sfatul tot ce vreti sa va facă vouă oamenii faceți-le și voi la fel.

| Lioana a răspuns:

O relatie serioasa e greu de gasit pentru ca baietii nu prea cauta relatii serioase. Ei vor doar sa se distreze. Si in afara de asta sufletul pereche nu apare cand il cauti. Apare atunci cand nici nu te astepti. Poate ca nici nu il recunosti din prima. Timpul iti va arata cine e persoana potrivita. Nu te grabi sa intri intr-o relatie inainte de a cunoaste bine persoana!

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Porcarie de raspuns doar pentru a o descuraja.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca tu ai gasit relatia potrivita?
Am spus ca o astfel de relatie e greu de gasit, nu imposibil. Sa fim seriosi cate casatorii fericite exista in ziua de azi?

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

E doar vina ta ca te-ai maritat cu un barbat neserios(asta se intelege din ce ai spus), poate de aici generalizea prosteasca de mai sus. Si intr-o relatie nu e totul roz mereu.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca tu te simti serios dar sa vedem: Cate relatii ai avut pana acum? Cate fete ai parasit pentru ca te-ai saturat sau pentru ca ti-ai dat seama ca nu sunt potrivite pentru tine?

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Nu vad relevanta acestei intrebari. happy

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-ai simtit lezat pentru ca am spus ca baietii nu vor relatii serioase. Voiam sa vad daca tu esti unul din putinele exemplare care cauta o relatie serioasa. (prin relatie serioasa inteleg o relatie care sa duca la casatorie). Dar evitarea raspunsului dovedeste ca nu esti.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Consider ca acele 2 intrebari nu au nicio legatura cu 'seriozitatea mea'. Si da, e o generalizare stupida, sunt o gramada de baieti care vor relatii serioase.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic poate ca vor o relatie serioasa dar practic intra intr-o gramada de relatii neserioase. Se gandesc ca pana la relatia serioasa merge si una sau mai multe de incercare.
Consider ca un baiat serios nu face sex cu o fata inainte de casatorie si in nici un caz daca nu are macar ganduri de casatorie cu ea.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Degeaba relatia "serioasa" duce la casatorie daca multi sunt nefericiti intr-o relatie. Exemplu, tu.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci ajungem la ideea mea initiala "E greu sa gasesti relatia potrivita."

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Stai linistita. Imi pare rau ca m-am bagat in seama. Dupa am vazut "Consider ca un baiat serios nu face sex cu o fata inainte de casatorie si in nici un caz daca nu are macar ganduri de casatorie cu ea." ca sa imi dau seama ca esti o fanatica religioasa si mai bine imi pierd timpul ascultand iarba cum creste. Dar totusi ai dreptate la "E greu sa gasesti relatia potrivita."

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai nimerit-o dar stai linistit....multi arunca descrieri si catalogari inainte de a cunoaste o persoana.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

".multi arunca descrieri si catalogari inainte de a cunoaste o persoana." Toata lumea face asta, nu e ca sunt eu mai special. Cand stai sa faci sex dupa ce iti da voie popa, clar esti mare religios. Altfel nu vad ce ar putea fi. Doar nesiguranta. SI asta e si mai trist. Prefer varianta de fanatica religioasa.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce am spus eu nu are nici o legatura cu religia ci cu respectul de sine.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Asta va sa zica e un nou eufemism pentru nesiguranta? Eu cred ca da.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vad nici o legatura cu nesiguranta.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Esti serioasa? Eu cred ca da. Adica de ce naiba ar face cineva sex dupa casatorie? Ca ii este frica de faptul ca e praf in pat dar asa acel document idiot te impiedica sa ii dai papucii unei persoane si sa cauti alta mai calumea. Cam asta mi se pare mie scopul oamenilor care fac sex dupa ce le da voie popa.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde e dragoste adevarata si potrivire de caracter conteaza prea putin cum merge treaba in pat. Voi barbatii rezumati relatiile la sex si la calitatea sexului. Noi femeile vrem mai mult de atat. Vrem dragoste.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Aoleu, ce lovitura sub centura. Ai scris dragoste si nu sex. Freasca-ne cine naiba vrea. Stai asa. Sexul nu prea conteaza pentru tine. Ok. Fiecare cum e. Dar bagi dume ca "Unde e dragoste adevarata si potrivire de caracter ". De ce nu esti atunci fericita? Daca nu erati potriviti nu te mai casatoreai. Deci unde toata dragostea asta de care vorbesti? unde e intelegerea? Unde e potrivirea de caracter? Hmm?
Ps. "Voi barbatii rezumati relatiile la sex si la calitatea sexului" O doamne, nu ma lua pe mine cu abureli din astea stereotipice. Chiar te rog.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu discutam despre mine. Relatia mea ma priveste personal. Daca crezi ca nu sunt fericita te inseli. Fericirea nu trebuie sa depinda de ce se intampla in exteriorul nostru ci de starea de spirit din interior. E adevarat ca uneori intamplarile ne afecteaza starea de spirit dar important e sa alungam tristetea si descurajarea si sa ne bucuram de lucrurile pozitive din viata noastra.
Fericirea nu trebuie sa depinda de relatiile noastre pentru ca daca in asta ne punem nadejdea, slabe sanse sa fim fericiti.

| Jonas94 a răspuns (pentru Lioana):

Tocmai că potrivirea de caracter și dragostea adevărată, nu pot să existe fără sex. Sexul este cireașa după tort, desertul unei relații.
Nu mai generaliza folosind sintagma voi femeile, pentru că asta vrei tu, dar nu știi ce vor toate celelalte 3, 5 miliarde de femei după acest pământ.

| Lioana a răspuns (pentru Jonas94):

Altul care se crede expert in relatii. E parerea ta, baiete. Nu generaliza nici tu! Cand te vei maturiza vei ajunge la cuvintele mele.
Cum de nu m-a contrazis nici o fata? Doar partea masculina a avut ceva de obiectat.

| Jonas94 a răspuns (pentru Lioana):

Și ce crezi, că dacă nu te contrazice nimeni, ai dreptate?
Cei care s-au contrazis cu tine, au un merit, nu sunt ipocriți. Ideea e că și femeile vor la fel de mult sex ca bărbații, dar se tem prea mult de judecata societății.
Nu te mai da deșteaptă, că-ți trebuie lanternă aprinsă în miezul zilei, ca să nu dai în gropi!

| Pikachūﯰ a răspuns (pentru anonim_4396):

Da poate fanatica religioasa decat un introvertit virtual tare in taste, dar in realitate un nimeni.exbig grinovezile cu care nu poti demonstra contrariul zic totul.vezi daca "te bagi aiurea in seama"winking

Răspuns utilizator avertizat
| Lioana a răspuns (pentru Ellisss):

Imi pare rau daca ai avut experiente neplacute cu fetele, dar eu nu ma refeream la tine ci in general. Prea putini baieti pun suflet intr-o relatie. Majoritatea sunt interesati doar de sex. In schimb fetele nu sunt in majoritate usuratice. E jignitor ceea ce ai spus. Poate nu-ti cauti partenera in locul potrivit.

| Lioana a răspuns (pentru Jonas94):

1. Tu, fiind mascul, nu cred ca esti in masura sa faci afirmatii despre ce vor femeile.
2. Prin ceea ce spui imi sustii afirmatiile: ca barbatii sunt interesati in mod special de sex.
3. Scopul acestui site este sa dam raspunsuri folositoare celor care pun intrebarile, nu sa te contrazici cu cei care dau raspunsuri in neconcordanta cu parerile tale.
4. Sunt interzise jignirile pe acest site iar tu le folosesti din plin. Pe cine crezi ca ajuti cu raspunsurile acestea?
Sfat: Revizuieste-ti comportamentul si gandeste-te de 2 ori inainte de a spune ceva.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Depinde de vârsta femeilor la fel si baietilor, noi vrem sã mergem la varste mai inaintate nevrând relatii serioase, voi fetele o faceti cu 5-10 ani mai repede.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca baietii isi incep viata sexuala mai repede decat fetele, dar fiecare are experienta lui. Baietii la orice varsta sunt pasionati de sex.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Te contrazic
Pasionati da, dar nu toti au asa multe oportunitãti, o fatã isi incepe viata sexuala daca vrea mult mai repede, deoarece are acces la toti baietii. In schimb ce un baiat nu, nu stiu câti ani ani, dar nu cred cã vrei sã te culci cu un prichindel care de abia i-a crescut parul la tatã.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce fete cunosti tu, dar cele pe care le cunosc eu si-au inceput viata sexuala dupa 20 ani. Si e greu pentru o fata virgina sa gaseasca un baiat tot virgin. Baietii incep cam prin liceu (vorba ta: cei care pot, restul doar aspira). Fetele nu viseaza la asta, cel putin nu la acea varsta.
Baietii vor sa aiba experienta si sa se laude cu ea. Pentru fete e o cinste daca sunt virgine. Pe mine cel putin nu ma impresioneaza nici un barbat cu portofoliul lui. Cu cat a avut mai multa experienta sexuala cu atat e mai indezirabil.
Ideal ar fi ca si baiatul si fata sa fie virgini la casatorie. Sa descopere impreuna acest mister. Experienta vine cu timpul si e mult mai bine daca nu au un prilej sa faca comparatie cu alte relatii. Daca e singura relatie si iubirea are mai multa putere. Daca nu e o noutate pentru ei acest act, nu mai are nici un farmec dupa casatorie.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

"1. Tu, fiind mascul, nu cred ca esti in masura sa faci afirmatii despre ce vor femeile." Aha, dar tu femeie fiind nu ai nici o problema sa generalizezi ca barbatii pun accept doar pe sex intr-o relatie. Gradul de ipocrizie e mare cu tine.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Barbatii isi fac cunoscute intentiile. N-o spun din imaginatia mea.
2. Cred ca nu cunosti sensul cuvantului ipocrizie. Inseamna prefacatorie. Eu nu m-am prefacut cu nimic. Am fost sincera in toate aspectele.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

"Barbatii isi fac cunoscute intentiile" Serios? Wow. Cat timp ti-a luat sa cunosti toate miliardele de barbati de pe planeta? Tu cred ca ai mai mult ani ca Eva thinking
Cat despre punctul nr 2, mda. Mi se intampla mereu sa incurc semnificatiile cuvantului. Mai era una acum cateeva luni care ma certa ca nu folosesc corect cuvantul patetic. Ce nesimtit sunt straight face

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e ceva gresit in afirmatiile mele poti sa ma contrazici. Poti sa spui ca pe barbati nu-i intereseaza sexul cand curteaza o femeie. Dar nu cred ca poti sa faci asta.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

As fi ipocrit sa zic ca nu. DAR e extrem de stupid sa zici ca DOAR sexul. Nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic. Randuri scrise de tine "Voi barbatii rezumati relatiile la sex si la calitatea sexului."

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci vreti mai mult. Lumineaza-ma te rog si spune-mi ce altceva mai vor barbatii atunci cand abordeaza o femeie! E normal sa vreti si altceva pentru ca doar sex nu cred ca primiti fara sa faceti nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Nu pot generaliza ca tine si sa iti raspund la intrebare. Eu nu stiu ce le plac altor barbati. Eu stiu sigur ce imi place mie, nu altora. Am cunoscut o gramada de baieti/barbati pana acum. Unii care vroiau doar sex, altii care erau disperati dupa o relatie, dupa afectiune, dupa intelegere, dupa ideea de a nu fi singuri. De toate genurile. "E normal sa vreti si altceva pentru ca doar sex nu cred ca primiti asa direct." Nu stiu de ce am impresia ca tu vorbesti de putani dinastia pana in 25 de ani ( pentru ca asa sunt multi ) nu de barbati in toata firea cu capul pe umeri.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vorbeam despre ce le place bărbaților ci despre scopul lor. Nu mă refeream la o anumită categorie de vârstă ci la toți băieții și bărbații potenți.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Tu poti sa incerci sa o schimbi cum vrei, pentru mine tot aia inseamna.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal. Trebuie sa ai putina profunzime ca sa sesizezi diferenta.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Da, cum sa nu. Acum vino cu clisee de 2 bani despre "profunzime" si alte prostii. Doamne fereste.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru mine profunzimea valoreaza mult, nu e de doi bani decat pentru oamenii superficiali.

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Avand in vedere ca esti femeie, daca ar valora doar 2 bani nu ar fi in natura ta. Tu poti spune tot ce vrei, tot clisee de 2 bani raman chestiile care le spui.

| Lioana a răspuns (pentru anonim_4396):

Discuția asta e interminabila. Nu voi mai raspunde. Pa!

| anonim_4396 explică (pentru Lioana):

Numai bine!

| flixbuster a răspuns:

Depinde pe unde te invarti. Daca o arzi prin cluburi si baruri, gasesti o fauna specifica. Daca mergi la teatru si la opera, gasesti alt fel de oameniwinking

| liliana77any a răspuns (pentru flixbuster):

Nu prea stau prin cluburi si baruri dar se pare ca am dat peste oamenii specifici acestor locuri. sad

| flixbuster a răspuns (pentru liliana77any):

De Meetup ai auzit? Nu stiu exact cum merge prin Romania dar stiu ca nu e Tinder :D

http://www.meetup.com

Ideea e sa iesi intr-un grup fara scopuri de dating. Asa poti cunoaste oameni noi si daca ceva ti se pare interesant poti sa incerci pasul urmator.

| liliana77any a răspuns (pentru flixbuster):

Tot in TPU am mai multa incredere decat siteurile de genul.

| flixbuster a răspuns (pentru liliana77any):

Nu cred ca am inteles bine: iti cauti partener pe TPU?

| liliana77any a răspuns (pentru flixbuster):

Nu imi caut partener pe TPU doar ca in TPU am incredere mai mare decat in Tinder si alte siteuri de dating.

| flixbuster a răspuns (pentru liliana77any):

Daca te-ai uita putin pe site-ul Meetup ti-ai da seama ca nu e site de dating.

Exact asta ti-am si spus: Meetup NU e Tinder.

Pe Meetup se intalnesc oameni in grup si in functie de pasiunile lor: unii ca le place gradinaritul, altii ca le place bitcoin, altii ca le place programarea, altii ca le plac drumetiile.

Cum nu l-am folosit (am citit despre el un articol mai demult si mi-am amintit acum de el) nu iti pot spune cum merge treaba in Romania cu el desi daca te uiti la diversele categorii, unele par sa aiba activitate.

Ideea era sa intalnesti oameni noi intr-un setup neorientat spre dating.

Asa mai poti incerca la biserica dar nu sunt sigur ca acolo e plin de virtuosi sau de pacatosi.

In orice caz, bafta!

| liliana77any a răspuns (pentru flixbuster):

La biserica nu incerc sigur, nu sunt asa terminata. laughing

| JackR a răspuns (pentru liliana77any):

De ce sa nu incerci?! Bautura din belsug, ceva muzica se mai gaseste (desi nu se prea danseaza), cu mancarea, asa si asa (dupa cateva zile, te cam saturi de colacei si coliva). Si, in mod sigur, barbati care pierd timpul pe acolo nu sunt "periculosi". Unii joaca in cealalta echipa (dar iti faci rost de "cea mai buna prietena"), altii sunt mai preocupati de viata sfintilor decat de propria viata si restul sunt deja cu termenul de garantie expirat. Oricum, toti sunt seriosi!

| liliana77any a răspuns (pentru JackR):

Nu mai imi impartasi experientele tale.

| JackR a răspuns (pentru liliana77any):

Oops! Am uitat sa scriu "aceasta postare este un pamflet si trebuie tratata ca atare!"

| liliana77any a răspuns (pentru JackR):

Ups intebarea mea era serioasa.

| JackR a răspuns (pentru liliana77any):

Mi-a alunecat mana! Scuze!

| anonim_4396 explică (pentru JackR):

Sincer, m-am prapadit de ras. laughing)

| octav005 a răspuns:

Hai sa ne cunoastem

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu toti baietii te vor pentru o noapte. Poate sunt si baieti din astia, dar pana la generalizarea prosteasca facuta mai sus ''O relatie serioasa e greu de gasit pentru ca baietii nu prea cauta relatii serioase. Ei vor doar sa se distreze.'' e mult, e adevarat ca toti baietii vor si sex, dar e ceva normal intr-o relatie serioasa. Disperarea ta nu duce la nimic bun, asteapta pana intalnesti pe cineva si incearca sa nu mai fii timida. In plus, iti sugerez sa nu vorbesti cu toti disperatii de pe net, precum cei de la intrebarea asta care ti-au sugerat sa le dai mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la Endoryus: Desigur ca dai repede ignore mai pokemonule.Si cica eu sunt ratatul laughing.Vai steaua voastra sunteti toti.E haios ca zici "la desenele tale" dar nu sunt eu ratatul cu pikaciu la avatarrolling on the floor).Ma amuzi teribil.Ce sa vorbeasca una cu tine mai hahalere? De desene? rolling on the floor) Ma doare burta, lasa-ma.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai vazut ca toti pokemoni astia cu desene la avatar se leaga de mama cuiva? E ceva specific astora. Nu stiu care e faza, ce oameni tristi laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lasa-i sa se creada si ei odata superiori, oricum fac umbra pamantului degeaba.Si mai dau si ignore, pentru ca asta e o dovada perfecta de maturitate, ceva ce tie clar iti lipseste, dupa parerea lor))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vorbit cu tine in privat, poate nu esti in locurile care trebuie pentru a gasi pe cineva.
Dacã vrei intelegere, potrivire de personalitate trebuie sa faci hobbyuri de grup acolo gasesti parteneri de calitate.

| DonGiani a răspuns:

Antiexemplu am încercat să îți trimit mesaj dar nu merge sa îți trimit. L-am primit pe al tău și ți-am trimis și eu. Îmi zice mesaj trimis dar nu îmi apare la mesaje trimise. Te rog sa îmi trimiți prin mesaj o alta varianta de a comunica gen. Facebook, mail, nr telefon... Etc. Mulțumesc anticipatwinking

| Adrian1555 a răspuns:

Buna
Deci uite parerea mea
Doar trebuie sa astepti persoana potrivita nu sa o cauti
De ce zic asta? Sunt baiat am 16 ani si totusi chiar daca am avut zeci de relatii tot nu am gasit persoana care sa ma faca sa o iubesc neconditionat
Asa ca am inceput sa cred ca e mai bine sa astepti dragostea, nu sa o cauti
Cand cauti mereu crezi ca gasesti si la final se dovedeste contrariul si ai parte de suferinta
Asa cand te plesneste peste cap stii ca nu ai de ce sa suferi
In rest daca dai de baieti care vor poze, sau nu pot avea o relatie fara sa faca ceva eu zic sa ii respingi frumos
Oricum bafta si sper sa gasesti ceea ce cauti

| liliana77any a răspuns (pentru Adrian1555):

Multumesc frumos!

| Pikachūﯰ a răspuns:

Trimite-mi mesaj tongue

| Al3x87 a răspuns:

Buna imi poti da Facebook tau?

| PooPy4YooU a răspuns:

Si a da, daca iti cer sa te culci cu ei sau sa le trimiti poze cu ei, fara haine, refuza si gaseste pe altcineva. Aia de obicei au chef doar de sex si de mistouri. Iar daca, cazi in plasa, te mai pot face si de rasul lumii.
Incearca sa cauti in continuare. Si nu mai simtii ca toti baietii te vor doar in pat si/sau poze cu tine goala. Mi se pare o prostie. Nu toti baietii sunt la fel, asa cum nu sunt nici toate fetele la fel. Dumnezeu te vedr si oricum iti va da pe cineva potrivit la momentul potrivit thinking

| liliana77any a răspuns (pentru PooPy4YooU):

Ai dreptate stiu ca si eu am exagerat un pic sa spun ca toti sunt asa, insa am fost dezamagita de mai toata lumea in ultima perioada.
In nici-un caz nu trimit poze cu mine cum vor ei.
Multumesc mult! big hug puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| firedragon779 a răspuns:

O sa dau un mic discurs, in numele tuturor baietilor care trateaza fetele bine:,, Suntem in friendzone, observand lumea din umbre''

:'v

| Alexandru_IA_2002 a răspuns:

Pai
Incearca sa-ti cauti o relatie cu un baiat care sta aproape de tine
Si sa nu te uiti cum arata ci la suflet.

| Alex23ely31 a răspuns:

De ce nu te-ai lasat Facebook poate erea vreun voluntar

| liliana77any a răspuns (pentru Alex23ely31):

Daca era unul care stia sa scrie mai ma gandeam.