| anda14kr a întrebat:

Bună TPU! Am o problema. Am avut o relație de 6 luni în care au fost mici dar și mari probleme. Băiatul respectiv este la 250 de km de mine. Cu părinții mei nu ma înțeleg absolut deloc bine și el mi-a propus sa ma duc la el trecând și acesta prin multe probleme. Eu i-am zis ca îmi e frica de părinții mei și etc. Acesta a zis ca el nu poate sta asa cu relație la distanta. Spuneți-mi va rog o părere! Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani ai? dar la modul serios si cinstit, ca sa-ti spunem despre lege...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că el are dreptate. Și tu la fel. Deci caută unul aproape.

| Eireann a răspuns:

E important ca varsta ai fiindca daca ai sub 18 ani e simplu - stai cuminte acasa!
Daca ai peste 18 ani am un sfat - stai cuminte acasa!
Nu ajungi sa cunosti omul in ani de zile - tu crezi ca il cunosti suficient in 6 luni ( in care cat timp chiar ai fost fizic cu el)? Daca deja exista probleme crezi ca o sa se rezolve magic daca te duci la el? Daca te muti la el ( deci 250 de km de casa ta) o sa depinizi 100% de el - daca va certati in 15 minute te poti trezi cu bagajele la usa, te da afara si dormi in parc pana te aduc parintii acasa (ca parintii, indiferent ce parere ai tu acum, nu te lasa la greu). Daca ajungi acolo ai un job sau macar on meserie in care sa iti poti gasi usor ceva de munca? Sau ajungi acolo si stai in casa lui, pe banii lui si ii cei lui bani si de tampoane fiindca nu ai nici 10 lei in buzunar? Stiu ca suna un pic dur dar tezeste-te la realitate - nu e o solutie sa mergi sa stai la el, mai ales ca deja au fost probleme. Il iubesti, te doare dar trece, sunt alti barbati, nu te anocora de asta si nu fa gesturi negandite.

| anda14kr explică (pentru Eireann):

Mulțumesc mult!

| Ilovedinero a răspuns:

Daca ai sub 18 ani stai acasa ca altfel poate sta el la puscarie. Daca ai peste 18 si chiar il iubesti mergi si lupta pentru relatia ta

| andreea1baratiu a răspuns:

Dupa parerea mea relatia la distanta nu poate functiona, daca va vedeti rar sunt sanse mici sa mearga relatia, eu as spune sa iti asculti parintii, chiar daca nu ai o relatie buna cu ei.