| Ralucaralucasonia a întrebat:

Bună ziua grup, am o nelamurire care ma framanta de câteva zile, sper din suflet sa ma ajutati.In urma cu 5 luni am cunoscut un tip din Austria, eu fiind din Romania, el mi-a propus sa ne vedem. Ne-am văzut, a venit la mine in Romania, am stat 2 zile împreună, totul perfect. Dupa doua zile a plecat înapoi in Austria, am vorbit 1 luna încontinuu, cele mai frumoase și dulci vorbe din lume, îmi spunea nimeni nu era mai perfect ca mine, eram tot ceea ce își dorea el. Mi-a propus sa ne vedem din nou eu, i-am zis ești sigur ca vreo relație asa la distanta totuși e lung drum sa vii mereu la mine. El a zis pentru tine merg pana la capatul lumii, de o viata îmi doresc o femeie ca tine. A venit, am stat 3 zile împreună, am ieșit in oraș, nu m-a ținut gen doar in intimitate, părea omul perfect. In ultima seara a venit la mine cu un buchet de flori, s-a pus in genunchi și m-a cerut de iubita, am spus da îl ador. Toate frumoase pana înainte sa ne despartim ca el sa plece in tara lui, stateam la tigara și dintr-o data îmi zice ca sunt perfecta și tot, dar sunt mica pentru el ca am 158 și 45 de kg și a zis trebuie sa fie și fizic. Nu e de ajuns ca ne potrivim pe cealaltă parte in conditiile in care in urma cu o zi a zis ca sunt cea mai frumoasa și ca el își dorea dintotdeauna o fata ca mine, nu îl înțeleg deloc. Oare sa fie un joc de manipulare, oare ii e frica sa nu fie respins de mine ca ma plăcea foarte mult, oare a zis hai sa bag un motiv sa o las eu sa nu ma lase ea pentru ca in realitiea a fost mereu parasit de fete pentru schimarile bruste de dispozitie? Ce părere aveți? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

A cautat doar motive, scuze, chestia cu înălțimea denota ca e foarte superficial, dacă te plăcea asa mult nu ar fi contat acest aspect. Îți făcea complimente ca apoi sa reiasă ca de fapt el dorea altceva. Nu ți se pare ca tipul e cam nesimțit? Cred ca nu merita sa ți bați capul cu el, este un bărbat nestatornic, superficial care nu știe sa iubească, poate e genul care cauta doar aventuri, relații de scurta durata și nu ai cum sa schimbi un astfel de om

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti s-a mai raspuns la intrebarea asta de 2 ori pana acum, ia de citeste peste 25 de raspunsuri:

https://www.tpu.ro/......-asa-am_1/

https://www.tpu.ro/......am-asa-am/

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că să îl lași.

| relian a răspuns:

In zilele alea cit ati stat impreuna, ce ati facut? Ati jucat sah, table sau ce anume? laughing ma refer sex ati facut? Vezi asa la suprafata totu pare roz, dar tu nu spui cei mai important.

Asa ca baga, ati jucat ceva sau ba? ati jucat carti pe dezbracate? laughing Poate ca nu esti buna la pat, omu a venit, s-a uitat, a probat, i s-a parut ceva in neregula, asa ca a mai bagat inca o vizita, s-a uitat, probat mai atent, apoi a plecat.

Deci tu vrei sa stii ce? Da amanunte ce am zis, ati facut sex, banui ca da, pentru ca nu cred ca venea ala sa te vada numa.Deci nu-i totul doara fizicu, daca ai vazut is femei frumoase de pici, dar unele sunt singure, de ce? Iti zic eu de ce, pentru ca is varza la pat, ca urmare un barbat ce sa faca cu o femeie asa? Daca e pe asa poate sasi ia un poster laughing
E valabil si pentru barbati, daca nu-i bun, ce sa faca o femeie cu el? Asa sa il tina de ajutor poate.
Eu zic, omu a vazut ca nu va potriviti sexual. Bine ca poti sa il intrebi, nu-ti va spune nici de il torturezi, punete si tu in locul lui, tu ai spune unui barbat de exemplu ca are scula mica pentru tine? Sau ca nu te satisface cum vrei tu?

Asa si el, omu cum am zis, tea cunoscut, apoi v-ati vazut, asa se intampla si la tine in oras, ati procedat exact la fel ca si cum ai fi iesit la un club, ai fost agata etc.
Pe net sa stii esye exact la fel, is aceiasi oameni, v-ati gasit, ati vorbit, v-ati vazut, ati facut probe, se pare ca el n-a fost multumit.

Asta e tot, altul la rind. Nu ai spus nici citi ani ai tu, poate ca nu ai experienta, deci ai putea sa fii f buna la pat, dar de ai 15 ani laughing sau si 20, poate nu ai experienta, dar in timp poti sa fii ok.

Cind vrei c eva sfat, trebuie sa dai mai multe amanunte, alea de care tieste rusine, alea is importante laughing

| Ralucaralucasonia explică (pentru relian):

Bună mulțumesc pentru răspuns sa îți răspund la întrebări am 26 de ani din punctul lui de vedere el a zis ca sunt exact ce și a dorit din totdeauna sunt excelenta la tot ma refer per ansamblu doar ca nu ii place ca am 45 de kg el e genul care chiar dacă te face sa te simpti ultimul om îți zice in fata tot.ma enervează de ce doamne doar asta cei asa wow kg dar îl.inteleg el mi-a zis ca a avut femei doar peste 70 de kg și de 1 80 oricum e diferenta mare poate și sigur alea ii plac deși mie mi-a zis ca alea erau masive prea barabatoase cred ca el nu știe de fapt ce vrea.cum era puțin gelos dacă ma uitam după alt barbat doar asa nu ca fix sa îl plac sau dacă îmi scria cineva după se inchidea in el și îmi zicea nu îmi place ca ești micuta nu îmi place cum te imbraci doar pentru ca eram sexi dar el nu zicea in fata ce îl deranja doar când vedea ca eu nu ii dau foarte multa importanta îmi cauta motive cred ca credeam ca o sa îl las eu și ce a zis hai sa bag jn motiv și sa o las eu înainte sa ma lase ea eu ma comportam asa gen îl făceam gelos sau chestii tachinari sa vad dacă chiar ma place și da se vedea ca ma place dar e foarte ciudat

| Ralucaralucasonia explică (pentru Ralucaralucasonia):

El mi-a povestit ca are foarte multe traume de abandon și cum vedea ca se uita cineva la mine cum nu ma mai voia

| relian a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Deci omu cauta motive din orice laughing e clara, eu zic sa stai linistita, poti sa gasesti pe altul mai bun. Zici ai 26 de ani, nu te agita, esti tinara si nelinistita happy asa ca lasa omu sa mearga in drumul lui, nu insista, dupa o sa zica ca esti in git dupa el.

Daca ii plac femeile de la 70 kg in sus f bine, si alea trebuie sa le iubeasca careva.Sa mearga sa isi ia femei asa. Sint barbati carora le plac asa femeile, nu mai zic de negri si mexicanii, astia is inebuniti dupa femei asa mari cu fundurile cit mai babane laughing sa-i vezi cum se uita si cum fac cand vad o femeie genul asta.

Pe mine de mar ruga una genul ala sa stiu si eu ce sa vrea, o sa fug mincind pamintu laughing eu prefer asa mai slabe, maxim 60 kg daca e inalta de 1.70.
Asa cum zici tu ca esti, eu spun sa ramai asa, axculta ce spun, e mai bine sa fii mai slab, te miasti, te simti mult mai bine.
Ai gasit unu care se pare are probleme psihice, eu asa cred, poate tio placea ca arata bine la fata, dar intr-o relatie nu conteaza doara fizicu, asa ca decat sa te toace unu asa la cap mereu, mai bine lipsa.

Tu stii ce vrei, ce iti place etc. Spui ca a zis, ca a dres, ma refer ca esti buna in general, dar tot tu spui ca de fapt el se supara din ceva, insa tie iti spune cu totu altceva.
Asta arata cum am spus, nu iti va spune niciodata adevarul, exact ce am spus, daca ceva nu-i place la tine, nu iti spune, mai ales daca e vorba despre sex.
Am intilnit destui oameni care ocolesac sa vorbeasca despre sex cu partenerii, daca is ceva probleme, daca ceva nu le place. prefera sa plece din relatie, dar de spus nu spun.
Si eu am fost cu o tipa intr-o situatie de genul asta, insa eu ca nimeni laughing m-a pus cine m-a pus sa-i zic laughing eu am gindit ca e mai bun sa fiu sincer, problema ei se putea rezolva si am spus in sensul asta, voiam sa am o relatie cu tipa, adica sa ramainem impreuna etc.

Ea stii cea spus? Ca sunt un nesimtit laughing cum imi permit sa-i zic eu de astea, ca ea n-a avut niciodata reclamatii de la nimeni.
Chestia e ca ea avusese citiva iubiti, dar toti plecase dupa cateva luni, unu ce statuse mai mult, la prins ea in pat cu una dde 50 de ani laughing chiar ea imi povestise.
Pai daca ala tinar facea sex cu o femeie de 50, asta arata ca ceva nu era in regula cu ea, dar gata m-a blocat, nu neam mai vazut deloc laughing am cazut de nesimtit.
De aia zic, mai nimeni nu spune ce nu-i place, ce nu-i convine la partener.Iti garantez, poti sa stai cu cineva si 30 de ani si tot nu o sa iti spuna niciodata ce nu-i place la tine.

Sa nu crezi ca toti oamenii care is impreuna, le place partenerul in toate, chiar daca ei spun asta, mint, dar asta e, fiecare vrea sa stea, sa fie cu cineva, sa nu stea singuri, unia trec peste chestia aia, adica nu-i cine stie ce ne netrecut, altii se duc la fetite, cam asta e viata, asa se intampla.
Tu de ce crezi ca uni barbati insurati, merg la alte femei? Ca au de toate acasa la femeia lor? Tocmai pentru ca ceva le lipseste, ori mai stiu eu ce nu le place la femeile lor, asa ca oamenii isi suplinesc nevoile la fetite laughing

Bine sunt si din aia care se duc si la altele ca asa sunt ei, vor mereu alte femei, dar majoritatea, de aia merg la altele, cred ca intelegi, sau daca nu, o sa intelegi tu mai tirziu.
La fel si femeile care se duc la alti barbati, se duc pentru ca partenerul nu le satisface, poate pentru ca vrea ceva scule mai mari laughing is multe cauze.

Tiai gasit si tu unu ciudat laughing, lasa o sa apara el altii, nu-ti fa griji, nu insista.

| Ralucaralucasonia explică (pentru relian):

Mulțumesc frumos pentru răspuns ????????????????

| iulia0514 a răspuns:

Lasă-l să-și vadă de viata lui poate are familie în Austria și de aceea te-a lăsat! Nu-l cunoști destul de bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.58 înălțime și 45 kg o femeie e perfectă ca aspect pentru un bărbat de maxim 1.75 înălțime și maxim 75 kg.

| Ralucaralucasonia explică (pentru anonim_4396):

El are 70 de kg și 1 74

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Păi dacă are 1.74 și 70 kg este perfect ca bărbat pentru tine.

| Ralucaralucasonia explică (pentru anonim_4396):

Aia zic ca nu e mare diferenta.dar e prea complicat omul oricum azi îmi zicea ca de mult și și dorit o fata asa finuta dar după zicea altceva.îmi povestea și știu din surse sigure ca a avut doar femei masculine mai mari și mai grasute decât el și asta nu ii plăcea și ca mereu a cautat o fata ca mine ca să se simpta barbat gen ca eu sunt asa finuta și el e barbatul care protejeaza

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Tu vrei să spui că el ți-a dat de înțeles că el la 1, 74 înălțime vrea una mai înaltă? Blochează-l și nu îl mai căuta.

| Ralucaralucasonia explică (pentru anonim_4396):

Nu îl înțeleg pentru ca îmi spunea ca mereu și a dorit asa fata doar ca el e foarte frumos bine nici eu nu s urata dar el când mergem undeva cu mine era foarte gelos gen ce se uita ala la tine sau dc te uiți la ala sau nu te imbraca asa și de aici m-am gândit ca poate ceea ce a spus e doar un mor de a se afara pentru ca poate ma vedea mai sus ca el ma refer ca el voia el sa fie cel a-mi frumos și mereu eram mai imbracata ca el atrageam atentia foarte mult și ma gândesc ca e invers ca nu ai cum sa treci de la gelozie de la ești femeia perfecta la nu te plac ca ești mica mereu când cineva ii zicea ce draguta e iubita ta mereu făcea fata nașpa se simtea amentat parca nu înțeleg

| Ralucaralucasonia explică (pentru Ralucaralucasonia):

Îmi cer scuze pentru greșeli m-am grăbit

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ralucaralucasonia):

Ori îl blochezi și cauți altul ori o lungești aiurea cu el până te va bloca el când va găsi una cum vrea el, adică mai înaltă.

| Ralucaralucasonia explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc de răspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Dar daca te place cu adevarat faza cu fizicul nu stiu daca e asa importanta.

| Ralucaralucasonia explică:

Dar care e problema ca am 1 58 și 45 de kg am handicap sau nu înțeleg

| Ralucaralucasonia explică:

Nu ma așteptăm să ma incurajeze voiam doar pareri dar asa e lumea foarte rea repede arunca cu noroc nu am primit un răspuns corect clar doar jigniri

| Ralucaralucasonia explică:

Foarte rautacios ești sunt model sunt asistent medical nu sunt o oarecare am avut o relație de 6 ani cu un model deci nu înțelege ți ca sunt un nimeni doar ca eu una întreb și alta mi se răspunde fin partea umor oameni rautaciosi.