| Burlacu006 a întrebat:

Am o problema, aseara pe la 12 noaptea a venit mama.Eu dormeam si m-am trezit cu tipete, tipa mama la tata ca cica a inselat-o si mama mi-a zis cand vin acasa sa incui usa si sa nu il las sa intre in casa, si tata a zis ca dac incui usa ma bate.Ce sa fac va rog ajutor dau funda.

Răspuns Câştigător
| alymitu a răspuns:

Eu zic sa te incui tu in camera ta pana trece razboiul.
Imi pare rau sa iti spun asta, dar s-ar putea ca ai tai sa divorteze.
Dar ca sa te fac sa te simti mai bine, si eu am parintii divortati si nu e asa de grav. Ma iubesc amandoi si primesc cadouri duble smug.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic sa-i lasi sa isi rezolve singuri problemele de genul asta, pacat ca totdeauna copilul e prins la mijloc

| Lamaitzza a răspuns:

Nu mi se pare normal comportamentul parintilor tai fata de tine, si eu am avut un soi de probleme asemanatoare dar nu m-au bagat la mijloc, nu e corect ca mama ta sa te puna sa-i tii partea avand in vedere ca si tatal tau a contribuit la cresterea ta si tu trebuie sa-i respecti in mod egal pe amandoi, sa nu tii partea nimanui. Dar nici tatal tau nu a reactionat bine din punctul meu de vedere deoarece nu trebuie sa te ameninte cu bataia. Spune-le amandurora ca nu vrei sa te bagi deoarece sunt adulti si pot sa-si rezolve singuri problemele, tu n-ai dreptul sa judeci pe nici unul din ei si indiferent ce fel de argumente vor aduce unul impotriva celuilalt incearca sa fii impartial pentru ca banuiesc ca-i iubesti in mod egal pe amandoi. Spune-i mamei tale ca nu tii cu nici unul si vei proceda cu usa asa cum ai procedat si pana acum, adica daca n-ar fi certati ce-ai face cu usa? Desigur, daca si tu consideri ca-i corect asa. Hm.ce-as mai putea sa-ti spun, nervi tari, te sustin, mie mi-a fost foarte greu atunci si inteleg... incearca sa te rogi pentru ca numai Dumnezeu te poate scoate din aceasta situatie neplacuta.
Mult succes si nervi tari!

| IloveME a răspuns:

Nu ai ce face decat sa astepti ca ei sa ia o decizie,de comun acord sa se desparta sau sa treaca peste.
Tu nu ai nici o vina, esti bagat intre amandoi, iar mama ta cred ca te va intelege si nu va plati cu tine, cel/cea care nu ai nici o vina de cele intamplate.
Nu te baga intre ei, sunt chestii majore care trebuie rezolvate de catre ei.
Imi pare rau pentru familia ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Orice s-ar întâmpla,tu nu te băga, sunt chestii care îi privesc numai pe oamenii mari, să şi le rezolve ei între ei.
Tu roagă-te la Dumnezeu să aibă El grijă de tine, să nu te lase la rău.
Te pup, ai grijă de tine!

| Pitzipoanca a răspuns:

Spune-le alor tai sa-si calmeze hormonii. Nu e normal sa te bage la mijloc.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau
Sa le spui asa : incuiati-va si descuiati-va voi singuri usile.
Sunteti amandoi parintii mei, va iubesc pe amandoi, dar eu nu vreau sa fac parte din razboiul vostru personal.
Am de invatat, si sa ma cautati cand v-ati rezolvat treburile.

| firefox6 a răspuns:

Roaga te pentru ei si incearca sa vorbesti cu mama ta. poate gasesti o scuza ca mergi la o prietena si dormi acolo si nu mai trebuie sa incui usa :-)

| MuzicaBooM a răspuns:

Imi pare oribil de rău pentru familia ta!
In mii de familii apar conflicte legate de relații.Doar trebuie sa te linistesti, sa astepti decizia celor doi.
Tu nu poți face nimica, daca vei încerca mai rău vei face părinților tai! Poate tatăl tau nu era fericit de familia sa.
Te pup si sper ca cei doi sa se impace si totul sa fie bine!