| Sara2 a întrebat:

Cred ca tata a innebunit! sta in pat si urla ca nebunu! ce sa fac? nu stiu ce sa ii fac! mama nu e acasa, e plecata pana maine, nu o sun sa nu se ingrijoreze, credeti ca e mai bine sa plec si eu in seara asta si sa il incui in casa? ce altceva sa fac? va rog e serioasa problema, mersi sad

18 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Suna la 112!

Apache
| Apache a răspuns:

Mai omule tu te-ai gandit ca in timp ce scrii, tactu poate sa aiba o criza! sun-o pe maicata, ce daca se ingrijoreaza poate ea stie ce are, si sa vezi ce ingrijorata o sa fie cand o sa o suni ca l-ai internat pe tactu la nebuni si nu ai sunat-o. doar asa sa nu o ingrijorezi!

| Dannyjj a răspuns:

Cum adica urla? Are dureri sau din ce cauza urla?

| cucu :> a răspuns:

Mai bine sun`o pe mama ta pentru ca daca o sa se intample ceva o sa dea vina pe tine ca nu ai anuntat`o. Mai vine evita o viitoare tragedie (Doamne fereste).
Si incearca sa il ajuti daca te lasa si daca poti.

| Georgix a răspuns:

Cere ajutorul unei rude sau daca nu sun-o pe mama ta. O sa-ti zica ea ce e mai bine sa faci.

| dalea a răspuns:

Ar trebui sa apelezi la o ruda apropiata, cineva cu care stii ca tatal tau se intelege bine de obicei sa vina si sa incerce sa discute cu el ca sa il calmeze.

| aLaLa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa suni o matusa sau o bunica sa vina repede la tine acasa. Ai grija ca aceasta sa nu o contacteze pe mama ta. Sigur vei gasi o cale buna prin a-l face pe tatal tau bine.

| Serendipity17 a răspuns:

Ai incercat sa vorbesti cu el? sadpoate are ceva si iti zice... daca nu ar trebui sa il duci la un doctor.sau suna unul.Succes!

| lena_7423 a răspuns:

Salut, vulpix daca ai la cine sta aceasta noapte mai bine pleaca. Si nu cred ca ar fi bine sa incui ca deoarece tatal tau poate sa se supere mai tare.Cind vine mama numaidecit povesteste-i tot.
Pa.

| andutzai a răspuns:

Buna.sad Daca eu as fi in aceasta situatie as suna-o urgent pe mama, poate sa se intample ceva grav. Lasa ingrijoratul sun-o ca nu o sate certe! Mult noroc!

| 6AniFaraTine a răspuns:

Pai de ce urla? tipa la tine? te cearta? il doare ceva? Sau ce face? Fi mai explicit. Chiar a innebunit sau nu? E beat? Daca spui ca e nebun du-te la un vecin, dar nu cred ca ar fi bine sa il incui in casa ca nu mai poate iesi si cine stie ce face! Daca stai la bloc poate iese pe geam, sau daca sta la curte poate sparge geamurile, dar daca iese afara poate face alte tampenii. Nu stiu ce sa zic, crez ca ar fi bine sa te duci la un vecin cu capul pe umeri sa fii in siguranta si sa dai telefon mamei tale si sa iti spuna daca sa suni la spitalul de nebuni. Hm. nu stiu daca sunt bune sfaturile mele, caci nu stiu situatia clara. E nebun sau e nervos? Daca e nebun atunci esti in pericol, iesi afara de acolo

| Lol_1641 a răspuns:

Pai pai nu l-ai intrebat si tu ce are, care-i treaba...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga. ar fi bine sa chemi pe cineva, poate are dureri si nu poate sa zica, sa nu intre in soc, cheama bunicii, pe cineva cunoscut nu il lasa asa, caci cine stie ce se poate intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vorbit cu el?straight face
Si sun'o pe maica'ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt intr-un fel ciudat e amuzanta intreabarea! Tactu moare si tu stai pe net si ii intrebi pe altii ce sa faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffrolling on the floor) cati ani ai tu vulpe proasta?laughing))2?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu urla el urla amanta!

| DianaDianaDianaIoanaIoanaIoana a răspuns:

Pai...ca sa poata cineva sa-ti raspunda cineva la aceasta intrebare trebuie sa-i spui de ce urla!winking