| VladyXR a întrebat:

am o problema cu mama mea,deci uite cum suna problema mea,mama nu are incredere in mine, de exemplu ii spun ca am luat nota 10 la matematica ea se adreseaza la mine :"Ei da",nu ma minti!,sau cand i zic ceva despre mine sau alte chestii,ia continua sa nu aiba incredere in mine, ce as putea sa fac sa aiba incredere in mine?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa se duca la scoala sa vb cu diriginta, sa se uite in catalog si sa vada ca nu minti

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai multa comunicare!
Cauta un moment in care sa fiti amandoua relaxate, sau gaseste sa faceti ceva impreuna (sa gatiti de exemplu)
Spune-i de problemele tale, eventual spune-i unul din secretele tale, va vedea ca ai incredere in ea. dar asta cu calm si fara sa exalgerezi.Si fa din asta un obicei.
Increderea se castiga in timp.
Invit-o la scoala sa stea de vorba cu diriginta, cu profesorii, cu colegii tai!
Apoi traind in acceasi casa si crescandu-te de cand erai in fasa e imposibil sa nu te cunoasca!

| halogen001 a răspuns:

Daca spui de obicei adevarul si ea nu are incredere in tine, probabil asa e ea, mai neincrezatoare, deci nu iti ramane decat sa spui adevarul in continuare si poate in timp va capata mai multa incredere.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Poate asta îți prinde bine: http://www.jw.org/......e-in-mine/

Cele bune!

| woc7 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să discuţi cu mama ta despre asta. Unele aspecte mai trebuie discutate. de ce nu? Sunt sigură că nu e chiar atât de neînţelegătoare.

| TPMSFT a răspuns:

Incearca sa fii sincer mereu si candva va vedea ca nu minti sau daca nu poate te ia putin peste picior mai mereuhappy