| BAM96 a întrebat:

Cum as putea sa o fac pe mama sa aiba mai multa incredere in mine?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O asculti si ii arati ca faci cum zice ea.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna Bamhappy respectul si increderea se capata in timp, nu peste noapte, nu minti, respecta programul impus de mami tau, respecta-ti parintii, ajuta-o la treburile casnice si sa nu ii raspunzi, doar daca ai ceva de obiectat, sa o faci cu mult calm fara sa sari"calu", apoi aceasta schimbare a ta, cu siguranta ca nu va trece neobservata de mama ta si in timp vei capata increderea de care ai nevoie..mult succeshappy
O zi frumoasa sa aihappy

| Aly07 a răspuns:

Sa nu te mai pozezi asa.

| luliluli a răspuns:

Gandeste-te bine: are vreun motiv sa nu aiba incredere in tine?
Daca nu, atunci vorbeste deschis cu ea si explica-i ca acum esti mare si intelegi punctul ei de vedere, dar este timpul sa aiba incredere in tine, si ca nu iti doresti sa o dezamagesti.
Daca da, atunci nu prea ai ce sa faci, trebuie doar sa astepti cateva ocazii in care sa-i demonstrezi ca te-ai maturizat si ca nu mai faci acele lucruri pe care ea le considera "gresite". In situatia asta, trebuie sa-i recastigi increderea, dar e un drum ceva mai lung, dupa parerea mea.
Oricum, primul pas pentru castigarea / recastigarea increderii trebuie sa plece de la tine si consta in comunicare. Vorbeste deschis cu ea, spune-i ce simti, impartaseste-i experiente / evenimente din viata ta (cele pe care nu i le spuneai pana acum), si incearca sa o privesti ca pe o prietena. Succes!