| Lariisucaaa a întrebat:

am o problema.Eu i-am zis unui baiat ca-l plac, si a reactionat binisor.in fine... dar nu stiu daca si lui ii place de mine.adica cand ne salutam zambeste(rade). inainte sa afle ca-mi place de el am vorbit prin mesaje si imi punea pupici.si imi zicea ca nu sunt urata. Dar dupa ce i-am zis ca-l plac. cand ma uit la el.are privirea la mine si o ia imediat (cand ma uit la el). dar problema e ca pe mess nu ma baga in seama. mentionez ca e ff timid. dar daca ii zic buna continuam sa vorbim. dar el nu-mi zice. trebuie sa-i zic eu prima. ce sa inteleg ma place sau nu? P. S:am auzit ca unele fete au vorbit cu el si a zis ca sunt draguta si ca ii place puutin de mine. dar am auzit ca s-a cam lasat de invatat.de la fete probabil.si ca vrea o perioada sa fie singur... ce sa cred ma place? app il cheama Catalin.asta nu conteaza.

5 răspunsuri:
| DozaDeVise a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare
iar daca nu poti --intreaba-l si zi-i sa raspunda sincer...dar sa fitsi numai voi doi ...sau pe mess sau prin mesaje

| KatomikaTakumi a răspuns:

Buna! Nu prea stiu cum sa te ajut dar imi poti spune cati ani ai? Si in legatura cu problema ta, daca te ''consoleaza'' si eu am aceeasi problema, l-am intrebat daca ma place si el m-a intrebat de ce vreau sa stiu si i-am spuc pentru. ca imi plece de tie si vreau sa stiu daca si tu ma placi si mi-a zambit si a spus ca ma prind eu(daca ma place). Asta s-a intamplat vineri iar ieri nu l-am vazut si el e prieten de familie(e vecin cu mine., sta la acelasi etaj) si azi mama a spus sa mergem la film si sa-l invit si pe el(mama nu stie ca ilplac) dar nu am mai mers la film dar merg maine. Incearca sa il intrebi, poate o sa iti raspunda. thumbs up. Succes!

| Raydar a răspuns:

Si eu,la randul meu sunt o persaona timida,Dar la el e mai grav. Daca el nu are curajul,Fa-o tu,ia tu initiativa,el este prea timid sa o faca, si probabil nu prea se descurca cu fetele, mai ales daca e timid.Parerea mea este sa faci tu primul pas,pentru ca daca e asa de timid cum pare a fi,o sa dureze mult pana o va face el(poate chiar nu va avea curaj,si o sa ti-l ia o alta fata)Incearca sa stai cat mai mult cu el,fii atenta la limbajul corpului,ce face cand esti u langa el,deja pe aia cu privitul in ochi evita sa o faca(si normal ar trebui sa fie de bine)se pierde cu firea, se balbaie des, Miscari nesigure(tremura mana)etc. Vezi si singura.:*

| silviutzu97 a răspuns:

Da-mi un ID si vorbim acolo ca e mult de scrislaughing

| aceton a răspuns:

Dal sa te intrebe el straight face ca de obicei baiatu intreaba fata si noi baieti nu potem sa zicem de o fata ca e rata sau frumoasa toate au ceva special hehebatting eyelashes