| oanasunshine a întrebat:

. Legat de un baiat pe care il plac, chiar nu mai stiu ce sa cred in privinta lui, daca ma place sau nu straight face. In vacanta am vorbit de cateva ori pe mess cu el, era deschis, dragut, dar la scoala nu vorbim(nici macar nu ne salutam) dar se uita mult la mine, cand vede ca ma uit la el lasa privirea in jos sau o intoarce, el pare timid, ca am auzit ca este un baiat linistit si nu e smecher. Este cu un an mai mare decat mine, si nu prea stiu daca sa'i spun ce simt pentru el sau nu. Uneori simt ca nu mai pot sa continui fara sa'i spun si alteori cred ca nu are niciun rost sa'i zic. Ce as putea face? Am nevoie de niste sfaturisad. Funda.

7 răspunsuri:
| Luissa123 a răspuns:

Normal ca e mult mai usor sa vorbesti cu cineva pe mess. fata in fata e mai dificil probabil te place dar are emotii sa vorbeasca cu tine happy

| foxsilver a răspuns:

Arma seductiei e in mana femeii.Fa-ti un plan de seductie nu de atac, pentru ca daca e timid s-ar putea sa nu-i placa si sa se simta fortat.

| Aishwaryarai a răspuns:

Cu siguranta te place dar are nevoie de timp.mai ales daca e cumintel cred ca e timid sa si exprime sentimentele pentru tine fata de alte persoane,,,, daca spui ca pe mes este mai deschis incearca sa dezbati subiectul pe mess... bate i cateva apropouri,,, sa fii discreta dar in acelasi timp sa arati si ceea ce vrei de la el... pupici :*: sper ca te am ajutat

| Andrei07565486 a răspuns:

Ai putea sa te duci sa vorbesti cu el, si sal intrebi, pana la urma e singurul lucru care il poti face,, incercarea moarte n-are

| MireeeLa a răspuns:

Se vede este timid vb cu tine mai mult pe mess dar daca se uita asa la tine inseamna ca simnte el ceva pentru tine dar nu trebuie sa il bagi tu in seama ci el pe tine dar sa te dai tu foarte mult pe langa el dar sa nu il bagi in seama si incearca sa te imbraci ceva mai provocator culor deschise de exemplu rosu cu negru albastru cu negru galben cu negru etc. sti si pana la urma te baga el in seama ca nu are cum sa nu te bage sti si din cate se vede vorbesti mult pe mess cu iel. Cerei ceva pe mess la o materie si zil sa til aduca la scoala ma rog nu stiu ce dar sa ii ceri ceva ca merge metoda asta si cand ti-l da sa il pupi si tu pe obraz si pleci brusc o sa moara bine la figurat vorbind. Funda?

| nousername2 a răspuns:

Pai daca aivorbit cu el pe mess zii pe mes sau cand vezi k te soarbe din priviri spune-i nu ezita viata e scurta (parerea mea)

| Pandacorn a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie deci la fel la fel laughing nici eu nu stiu ce sa fac zii ca-l placiwinking vb cu el lucruri care ii plac fa-l sa te placa (star) funda?