| BadGirl85743 a întrebat:

Am o problema in relatie... Tata a aflat de curand ca am un iubit si nu ii prea convine asta deoarece e cu 6 ani mai mare decat mine, am fost si la el acasa sa vorbeasca tata cu el si il amentinta ca daca patesc ceva il da la politie! El este cam speriat si nu mai poate continua asa cu mine... Nu vreau sa il pierd! i-am spus deja ca o sa ii spun tatalui meu ca ne-am despartit si ca nu o sa ne mai deranjeze, dar greu imi da a doua sansa sad Ajutati-ma va rog cu aceata problema cat mai repede!

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tatăl tău a procedat impecabil. Așa procedează un părinte responsabil - din ce în ce mai rar disponibil prin România și foarte rar în Vestul Europei unde tații sunt dați afară de stat din case.
De asemenea, pe lângă c-a procedat foarte bine, e o veste bună că a și funcționat de tipul de 19 ani s-a speriat și ți-a spus „mult pa!".
Vârsta consimțământului în România este 15 ani. Hai că nu mai ai mult. Răbdare. Nu de alta dar ai niște examene în curând, n-ar strica să te concentrezi pe ele având în vedere că o performanță slabă la aceste examene îți poate ruina viitorul aproape ireparabil.

Salam alekum.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă ai spune ce vârstă ai, cred că am putea să dăm răspunsuri pertinente.

| Lamaitzza a răspuns:

Daca s-a speriat de ceea ce i-a zis tatal tau s-ar putea ca el sa aiba planuri cu tine si tatal tau i le-a stricat, de ce i-ar fi frica daca nu ar avea de gand sa iti faca nimic? Mai bine lasa-l in pace si nu mai visa ca te iubeste, baietii sunt cei mai buni actori, daca te iubea nu renunta asa usor la tine si oricum e cam periculos, banuiesc ca tu esti minora, ai grija si nu te ruga de el sa se impace cu tine, vei parea asa sufocanta si disperata dupa el. Succes!

| KodrutZ a răspuns:

Sa inteleg ca tu ai 12-13 ani?

| BadGirl85743 explică (pentru KodrutZ):

13 ani am!

| Jardelin a răspuns (pentru BadGirl85743):

Si pe tine la 13 ani te maninca cotzobu'?

tat-tu are dreptate! ala la 19 ani n-a gasit alta "bad girl" dacit una de 13 ani?

| KodrutZ a răspuns:

Mdah, 13 ani, mirific. Eu daca as pati asa ceva cu fica-mea, te-as duce de ureche la ginecolog, si in caz ca ai avut de-a face cu respectivul, pe gigel l-as baga la pirnaie pentru corupere de minori. Zi mersi ca taica-tu e baiat finut.

| ZmeuricaXD a răspuns:

Poi draga tu cati ani ai? Daca esti inca minora, lasa-l ca mai sunt baieti de varsta ta. Baiatul acela nu vrea sa aiba probleme ca este cu tine sau ca ti-a facut ceva.Tu iti dai seama in ce l-ai putea baga pe el?