| Libelula45 a întrebat:

Buna,am mare nevoie de un sfat. Am o mare problema si nu stiu ce sa fac, am de ales intre doi baieti, primul este Dan fostul meu iubit cu care am avut o relatie de 3 ani iar cel de-al doilea este un baiat Cristi pe care l-am cunoscut recent prin niste prieteni si cel cu care sunt acum, chestia este ca eu m-am despartit de iubitul meu cu care eram de 3 ani pentru acest baiat Cristi,pe moment am simtit ca nu e ce imi doresc deoarece intervenise plictiseala, era o relatie la distanta, se purta si urat si am zis sa incerc cu altcineva.De curand dupa ce am implinit o luna cu Cristi mi-a venit dor de fostul meu iubit si intr-un moment mai trist l-am sunat si el a inceput sa ma roage sa ne impacam, sa spuna ca nu poate sta fara mine si ca face orice numai sa ma intorc la el.Acum nu stiu ce sa fac imi pare foarte rau de Dan, mi se rupe sufletul au fost 3 ani si parca imi e greu sa ii spun pentru a doua oara ca nu vreau nimic cu el deoarece i-am dat sperante sunandu-l din nou dar in acelasi timp nu sunt sigura daca asta este iubire sau doar mila? Sau sa continui cu Cristi si sa nu ii frang si lui inima? Problema e ca si Cristi si Dan sunt plecati si nu am pe niciunul langa mine, sunt foarte derutata si trista. ajutati-ma.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu stii ce vrei de fapt? eu cred ca nu sti, esti o persoana imatura, irationala care nu are habar ce naiba vrea de la viata, mai rau e ca prosti aia poate chiar te cred dar na e vina lor, doar prosti cred in fete nu e vina ta, sa nu te consideri vinovata pentru asta, eu cred ca trebuie sa reflectezi asupra a ceea ce vrei cu adevarat

| Violleta2022 a răspuns:

Povesti de adormit copii mici.
Nu iubesti pe nici unul atat vreme cat de plictissc amandoi. Azi esti cu unul, maine parca tie- dor de celalata si pana la urma nu stii ce sa faci pentru ca nu ai nici un sentiment pentru nici unul.
Dar o prietene adevarat ai incercat sa-ti faci?
Pentru ca ai mare nevoie de o pauza ca sa mai cresti sis a stii ce sa faci si ai mare nevoie de prietenia unei alte fetite cu care sa iesi la plimbare, la joaca si sa sa uiti de existenta celor 2 baieti.

| xerxes1 a răspuns:

Incearca cu al 3-lea.

| Nilsson a răspuns:

Nu te mai juca cu sentimentele baietilor, ei sufera la fel de mult ca si fetele cand sunt parasiti, nu trebuie sa incepi o relatie pana nu esti sigura ca fi de durata, de asta trebuie sa fie o perioada de prietenie intre o fata si un baiat pana sa devina ceva mai serios.

| RAY a răspuns (pentru Nilsson):

Noi suferim mult mai mult chiar cand suntem parasiti http://www.ele.ro/......tie--49412
dar lor nu le pasa de asta, ele vor badboys care sa isi bata joc de ele sa le faca sa sufere, sa planga sa fie tratate ca niste obiecte sexuale iar barbati buni sunt doar provideri, fraieri de care profita ele

| kandaraki a răspuns:

Esti doar o curva mica care nu iubeste nici pe unul, peste un timp te vei plictisi si vei iesi cu altul si tot asa.
meriti sa fii singura!

| sir sanjei a răspuns:

Daca l-ai iubi pe oricare din cei doi, nu ar exista o a doua optiune.
Cred ca esti doar o egoista care e interesata doar de binele ei, fara sa ii pese de ce simt ceilalti!