| ChristianMihai11 a întrebat:

Am o problemă mai delicată,vă rog,vreau seriozitate. De ceva timp am observat că singurătatea e din ce în ce mai apăsătoare. Și nu e vorba că nu aș avea prieteni foarte buni cu care mi-aș petrece timpul. Vreau o iubită. Vreau să fiu fericit. Simt că iubirea e un lux pe care nu mi l-aș putea permite vreodată. Am încercat să vorbesc cu ceva fete,dar nimic. Erau luate și primeam numai scuze și din cauza asta am plâns mult. Am început să fumez și să beau,gen... abuziv. Nu pot să nu spun că nu mi-e ciudă când văd un cuplu pe stradă și sunt fericiți iar eu nu-s,ceea ce mă întristează peste măsură. Caut o fată serioasă,cu care aș putea clădi ceva în viitor. Care mi-ar putea oferi o iubire sinceră, și eu să i-o ofer ei la rându-mi. Din cauza asta am și complexe de inferioritate: sunt eu urât? Sunt prost? E ceva neînregulă cu mine? Am făcut ceva rău pe lumea asta de nu pot avea parte de așa ceva? Urât...nu prea sunt,adică am părul lung și puțină barbă, la 18 ani,mediu de statură,și mă gândesc că și aspectul fizic e un impediment,dar ceea ce mă întristează cel mai tare e că ele nu știu ce am în interior. Ceva sfaturi,păreri, impresii?

15 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ai 18 ani, inca ai timp.
Ocupati timpul liber cu ceva, apuca-te de un joc doua, asa nu te vei mai gandi la neimplinirea ta sufleteasca.
Dupa 20 de ani, ai timp sa-ti faci griji, pana atunci, esti liber, zboara!

| alina2k18 a răspuns:

De unde esti?

| ChristianMihai11 explică (pentru alina2k18):

Galaţi

| alina2k18 a răspuns (pentru ChristianMihai11):

Prea departe puisor.

| alina2k18 a răspuns:

Yup, inceput vanatoarea, deocamdata aici, dar vad ca sunt refuzata laughing

| FaraNume1245 a răspuns:

Fetele vor bărbați, nu relații serioase și lungi și să fie iubite când de abia sunt cunoscute. Tu, că bărbat, n-ar trebui să iubești după primele 10 minute petrecute împreună. Nu prea contează aspectul fizic, uitate câți grași, urâți cu spume au fete bune lângă ei. Lasă iubirea, seriozitatea, interiorul, plânsul și altele pe mai târziu.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Faptul ca nu ai o prietena inca nu cred ca e tocmai un motiv sa te simti singur, in viata se intampla lucruri cu mult mai rele de atatat..si timpul pe care il astepti tu va veni, eu poate sunt chiar mai singura de cat tine dar nu in sensul ca nu am un prieten, si nu merita deloc sa intri in patimi si sa te distrugi, trebuie sa fii puternic si sa.ti gasesti o cauza pentru fericire.

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Te-ai întâlnii cu o fată de 15?

| ChristianMihai11 explică (pentru Anonimaaaxgar):

?

| ChristianMihai11 explică (pentru Anonimaaaxgar):

Aaaa...dacă m-aș întâlni cu o fată de 15 ani... vorbisem la un moment dat cu o fată de 16 ani, nu cred că ar fi vreo problemă.

| TheMadKing a răspuns:

Buna, frate te rog spune-mi ce varsta ai?

| alesone18520 a răspuns:

Frate...
In primul rand o iubita nu iti poate aduce fericirea. Fericirea vine de la sine, din interiorul tau. Fa lucruri care te fac fericit, gaseste un hobby, o pasiune, un lucru pentru care sa lupti. Trebuie ca tu insuti sa te faci fericit. Testeaza lucruri cum ar fi sportul, desenatul, gatitul, cantatul. Devino cea mai buna versiune a ta si nu te oprii acolo. Ar putea ajuta si sa asculti discursuri si melodii motivationale (iti recomand Neffex). Devino un barbat alpha. Invata sa faci lucruri pe care altii nu le pot face, si ai incredere in tine si in fortele tale. Devino numarul 1 la ceea ce iti place. Fetele vor veni de la sine, cine stie, poate in timpul antrenamentului o fata te va intreba cum poti face ceea ce faci si iti va spune cat de impresionant e... Si la finalul zilei daca nu o sa fii impreuna cu o fata tu o sa ramai tot fericit, deoarece daca tu esti motivul fericirii tale, tu nu te poti despartii de tine daca ma intelegi. Bafta

| alesone18520 a răspuns (pentru alesone18520):

De asemenea daca vrei sfaturi despre cum sa cuceresti o fata, contacteaza-ma la alexclashgaming@gmail.com (da, e un email vechi pe care il foloseam la clash of clans. Nu ma judeca happy

| Thisismetoday1 a răspuns:

Hei. Eu consider ca persoana potrivită tie va aparea la momentul potrivit trebuie doar sa ai rabdare. Incearca sa ti capul sus chiar daca uneori e greu.
Sper sa te lasi de baut si de fumat. Va rasari si soarele pe strada ta, o sa vezi, doar nu-ti pierde speranta! happy