| Chloe96 a întrebat:

Buna TPU :*! Am o problema mai dificila...Mama mea are o relatie de aproximativ 3 ani cu un barbat(mama este despartita de tata)si eu nu-l pot suporta pe acest barbat. Ce pot sa fac? funda+votlove struck

Răspuns Câştigător
| alexuts28 a răspuns:

Lasati fata in pace! Poate ei nu ii convine ca mama ei are un prieten, si se gandeste la o posibila impacare intre parintii ei, cine stie, are motivele ei.Ai putea sa porti o discutie cu mama ta, ai putea sa ii spui ce te framanta si ce nu iti place la acel barbat, o mama intelegatoare va intelege. Daca el se schimba, incearca sa il accepti, cine stie, poate el vrea ca tu sa devii fiica lui, si poate ca te va iubi ca pe copilul lui.Intelege-o si pe mama ta, nu cred ca ii va placea sa stea singura tot restul vietii. happy

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Chiar dacă probabil a fost mai bine pentru tine ca ai tăi să se despartă atunci, nu o poţi avea pe mama doar pentru tine. Are şi ea viaţa ei, las-o să fie fericită. Spune-i ce nu-ţi place la el, eventual ea o să poată schimba puţin situaţia să te înţelegi mai bine cu el. Dar nu îi poţi interzice să nu-şi refacă viaţa.

| jadir a răspuns:

Pai acel barbat poate o face fericita pe mama ta, dca o iubesti vei accepta acest lucru si ea are nevoie de cineva langa ea de sprijin.Imagineazati cum ar fi ca mama ta la randu ei peste ceva timp sa nu fie de acord cu relatia ta fata de iubit/a. Daca cest barbat se poarta urat cu mama ta atunci inteleg intrebarea daca nu este doar o intrebare egoista pusa de o persoana egoista.

| anka89 a răspuns:

De ce te deranleaza? daca mama ta s-a despartit de tatal tau asta nu inseamna ca viata s-a terminat pentru ea! nu fi egoist\a si gadeste-te ca are nevoie de oarecare pereche sa mearga mai departe.si ai mei au divortat nad eu avema 5 ani si acum am 22 mama mea are o relatie de 10 acum si nu m avut niciodata vreo problema in privinta asta, cu sotul ei ma inteleg super bine si am si un fratior de 8 ani pe care il iubesc super mult.tin sa iti spun ca din prima casatorie mama m-a avut pe mine si pe radu fratele mijlociu(20)si acum il avem pe cel mic(8).atata timp cat mama se impaca bine cu el si noi la fel chiar ma bucur.ar trebiu sa faci la fel si tu pentru ca nu este obligata sa ramana singura doarpt tie nu iti place!

| Bubulinaazz a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Numai ca mama e de 8 ani cu asta. Si stau cu ei 2, nu ii suport pe niciunu, ca mama tot se ia dupa el. sad... Nu ai ce face, trebuie sa il suporti.
Daca nu, du-te la tatal tau. Eu m-am gandit de mai multe ori la chestia asta, dar mai astept 1 an, si imi vad de treaba mea dupa aia.
Ce sa zic, multa bafta. happy

| DiamondEyes a răspuns:

Se pare ca nu ai de ales, deci accepta situatia straight face

Răspuns utilizator avertizat
| lucy1303 a răspuns:

Sau poti sa vorbesti cu mama ta despre asta.vezi ce zice si ea. Daca chiar vezi ca il iubeste, atunci va trebui sa inveti sa il suporti pe acel barbat.Succes!winking