| TnCristinaa a întrebat:

Daca tata are aproximativ 1.85 m si mama aproximativ 1.55 eu cam cat o sa am?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Înălțimea ta depinde de genele tale(înățimea părinților), condiția fizică, alimentația, somnul(8-9 ore de somn recomandat) etc
Sunt unele metode de a afla înălțimea, dar nu cred că-s adevărate.
(Gen: Adună înălțimile părinților scade 13 cm dacă ești fată sau adună 13 cm dacă ești băiat și împarte la 2)
Oricum mai bine nu crezi așa ceva.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti avea cat tata.Sau poti avea cat mama.Nu poate sti nimeni.

| TnCristinaa explică (pentru darrio2007):

Sunt fata laughing nu prea vreau cat tata..si nu am cum..acum am 15 ani si doar 1.50 crying(( vreau macar 1.60-65 maxim..desi nu cred

| darrio2007 a răspuns (pentru TnCristinaa):

Fetele cresc in general pana la varsta de 18 - 19 ani deci este posibil sa mai cresti cativa centimetri.

| TnCristinaa explică (pentru darrio2007):

Sper sad

| paezi a răspuns:

1,65-1,70 cam asa dar nu poti sa stii cu exactitate...