| AnutzDragutz a întrebat:

Am o problema... mama si tatal meu sunt divortati. Insa mama s-a recasatorit cu un om care nu imi place deloc si cred cu toata fiinta mea ca nu este deloc potrivit pentru ea. Si. eu cred ca nici mami nu il iubeste... asa simt eu happy
A-ti putea sa ma ajutati in privinta asta? Cum pot sa o fac sa se desparta de el si sa vada ca nu se potrivesc?
Va multumesc anticipat. happy

Răspuns Câştigător
| Ccoorrnnee a răspuns:

De obicei, copii isi dau seama cand parintii lor sunt nefericiti.Eu spun sa vorbesti cu ea ''ca intre prietene'' si sa-i spui ce gandesti...ce crezi. Daca esti mai mare poti avea o discutie deschisa cu ea si sunt sigura ca-ti va spune adevarul. Poate ea s-a saturat sa nu aiba un barbat alaturi de ea si poate a hotarat sa-si refaca viata.Nu trebui esa o condamni pentru asta.Singura solutie e sa vorbesti cu ea foarte deschis.Mult succes! Iti doresc tot binele din lume si sa-ti rezolvi problema!

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Atâta timp cât el se poartă bine cu voi, nu e nicio problemă, nu ai cum să-l iubeşti deoarece nu e tatăl tău biologic, dar încearcă să-i acorzi o şansă, poate e un om bun dacă ajungi să-l cunoşti cu adevărat.

| powergirl a răspuns:

Acum toti se gasesc sa te critice dar adulti nu vad de multe ori ce isi doresc cu adevarat copilul lor sau copii se gandesc numai la ei si nu la copii asta de intampla des in ziua de azi. poate barbatul se comporta urat cu ea si acum mama nu stie ca nu o lasa el sau nu vrea copilul sa o dezamageasca pe mama si vrea sa o vada fericita. nu stiu care varianta ta dar daca se comporta bine cu tine nu are de ce sa iti fie frica de el sau sa nu il placi acum nu e tatal tau dar poate fi un om acceptabil. daca e suspect coportamentul lui fata de tine fa cumva sa ii spui mamei si daca nu intelege incearca sa ii dovedesti cumva sa il prinda in flagrant cumva. acum daca e un moft nu are rost sa o intristezi pe mama. e adult stie mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baaa? oul nu invata gaina niciodata auzi tu? nu are cum.ai ajuns tu sa constati chestii de oameni maturi. poate lui maicata nu-i trebuie iubire, da ii trebuie altceva.care e problema ta?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vorbesc serios.cata vreme stau impreuna si incearca sa se inteleaga si sa inchege o relatie eventual o familie, nu au nevoie de un spin in coasta ci de intalegere si ajutor si din partea ta.esti fiica mamaei tale nu? ii vrei raul?

Răspuns utilizator avertizat
| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Abordează subiectul ăsta și cu mama ta, să știe și ea ce nemulțumiri ai și poate te lămurește dacă îl iubește sau nu.

| byeddy a răspuns:

De ce nu te bucuri pentru fericirea mamei tale?

Răspuns utilizator avertizat
| Rumi a răspuns:

Nu trebuie sa ii faci sa se desparta, cred ca mama ta isi poate purta singura de grija, corect? Daca nu iti place acest barbat, vorbeste cu ea, si poate se va rezolva aceasta problema. Sper ca te-am ajutat. Mult noroc!

| Nicolletaaa a răspuns:

Heii AnutzDragutz,
Sincer daca mama ta accepta asta trebuie sa accepti si tu, e viata ei sincer... poate ea se simte fericita cu el, poate ea se simte in largul ei cand e cu el...nu ai de unde sa stii ce simte mama ta pentru el.
Ea te iubeste pe tine ...sunt singura! Dar ea trebuie sa fie fericita in continuare, nu trebuie sa fie nefericita ca tatal tau "poate"e cu altcineva iar ea nu.
Nu incerca sa ii desparti, poate o sa sufere mult pentru treaba asta, da-l in fras pe ala si nu trebuie sa iti faci griji daca nu-l place nu-l bagi in seama! Gandeste-te la fericirea mamei tale...multa bafta!

| yubyta123 a răspuns:

Asta nu e problema ta,las-o pe ea sa vada singura daca este potrivit pentru ea sau nu, degeaba ii spui tu parerea ta pentru ca ea zice ca faci asa pentru ca s-a despartit de tatal tau si ca tu vrei sa fie din nou cu el, nu ai de unde sa stii ce simte mama ta pentru noul ei partener, doar ea stie acest lucru, nu e bine sa te bagi intre oamenii mari pentru ca tot tu pierzi si te mai simti si prost

| Floricika2000 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu mama ta si sa ii spui parerea ta. aceasta iti va da un raspuns cat se poate de clar. Nu sunt cine stie cine ca sa iti spun cum sa faci! Vorbeste cu ea! Vei vedea!

| miror a răspuns:

Aici te pot ajuta asa,, vorbeste cu ea despre ce simti cu tot ce se intampla, dar hotararea o poate lua doar ea,