| Ade a întrebat:

Am o sora mai nesimtita decat orice nesimta din lume! Deci...azi mi-am dat seama ca mi-a descarcat MP3 si mi-a scos un surub (si nu, nu se poate inlocui), apoi m-a scoas de pe calculator (am stat 20 minute) si mi-a descarcat telefonul. Bicicleta mi-a tot trantit-o pe jos (azi de 23 de ori) si din cauza ca ea nu stie sa mearga pe bicicleta mea si tot cade nu mai am voie sa merg cu bicicleta in slapi (am voie numai in adidasi). Am mers la tata sa ma plang si el a spus ca pot pe calculatorul lui. Era deschis un joc. Si merg la soramea (era pe calculator):
-Carla, du-te la celelalt calculator, ca aici eu vreau sa dowenladez niste melodii si sa-mi incarc MP3. Ea in loc sa se joace s-a dus la tata. Si i-a spus ca...si toata vina a picat pe mine (pedepsita). Dar cui cat ma gandesc mai mult, imi dau seama ca imi fura tot ce am. Prietenii (toata ziua, buna ziua vb cu pr mele la telu meu), prietenul (inainte ca ea sa stie ca eram impreuna a zis ca-i place de el), hainele, ce vreau sa devin (ea vroia sa devina politista, cand erea mica, iar eu, de mica vreau sa devin designer si acum 3 zile o intreb ce vrea sa devina si spune designer), bicicleta, telefonul, MP3, timpu liber (trebuie sa fac engleaza cu ea vreo 5 ore), chilotii (stiu, dar e adevarat), banii, si puteti completa cu orice e al meu! E o tampita, proasta, ogoista! Sa nu spun ca mai nou imi citeste tot ce scriu pe mess si e ceva de genu: Tata, Adela a zis! Tata, ce scrie aici? Si topt trebuyie s-o ajut la jocuri si etc. E o nesimtita. Ce sa fac sa ma razbun? AAA! Si mereu aud chestii de genu: Vai, Carla te iubeste asa mult, si tu o urasti! Ce sa fac? Cum sa ma razbun? Cum s-o fac sa sufar cum am suferit eu de 7 ani? Eu am 10 ani, iar ea 7. Eu scorpion, ea leu! Ce sa fac?

13 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Inteapo in fund(daca esti scorpion...)
ok ok,eu zic sa o filmezi, sa o prinzi incercand sa fure ceva, sau sa acorzi 10 minute sa le explici parintilor.P.S.:Auzi,fa-i si tu la fel,exact la fel, fara sa te prinda parintii. Daca nu are mp3, fai asta cu jucariile.Doamne,eu as bateo

| vera_5828 a răspuns:

Sunteti la varsta disputelor familiare, stati linistiti o sa va treaca cu timpul o sa-i respectatii spatiul unul celuilalt, fratii sunt intr-o competitie nasfarsita sa arate care este cel mai bun si ce breaz este el. Cand o sa plece unul din voi de acasa( peste cativa ani) o sa va mai potoliti.

| Liviu_2320 a răspuns:

Sunteti inca prea mici mai cresteti si o sa fiti mai mature deocamdata daca tot zici ca te enerveaza cu telefonul incearca sa il ascunzi (bagatil mereu in buzunaru de la pantalonii tai) cu calculatoru un sfat bun cand nu esti tu acasa sau nu vrei sa umblii la calculato scoate firu de la monitor, banii ascunde-i... iar razbunarea nu e un lucru bun pentru ca toata vina o sa cada pe tine si tot o sa fi pedepsita cel putin asa zic eu dar daca vrei sa o faci sa suferi observo si ce are ea mai depret ia-l si fa pe nevinovata (nu l-am luat eu nu il am eu) sau stricai ceva (telefon, jucarii etc)

| D3utzaD3d3 a răspuns:

Buna...nu stiu cum sa te ajut cu asa ceva.dar vreau sa-ti spun ca daca ai o sora mai enervanta ok! e enervanta! dar daca iti faci sora nesimtita asta e altceva! ma rog...parerea mea pa

| D3utzaD3d3 a răspuns:

Auziti? toti cei care va facetsy surorile nesimtite nu avetsy putsyn restept pentru cineva mai mic...

| AlcatraZ6501 a răspuns:

Idem ca si tine AndutzaPisicutza, asa se intampla mereu, dar totusi cum sa iti faci sora "tampita, proasta, egoista" inseamna ca ai tu ceva probleme, sincer fara suparare.

| laviii a răspuns:

Ce as` bate`o in locu tauulaughing
si ce daca o face nesimtita stie ea de ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Fi atenta. Incearca sa vorbesti cu parintii tai sa te lase la o prietena sa dormi si iti iei si telu si mp3-ul si stai la ea, si sorta o sa iti simta lipsa si stai si tu vreo saptamana la ea sau mai putin daca nu o lasa, si ea isi va da seama ca a gresit. Nu mai am alta idee. Pa, pa

| Ade explică:

@Roxana, eu am 10 ani!

| Di7 a răspuns:

Am si eu un frate.Ne ma-i ciondanim da ne si iertam. fratele sau sora itit este mai aproape.Am si eu o prietena care are 2 surori ....da....si se bat si se cearta mereu deci ..se si impaca.nu-mai vorbi asa de ea cand vei fi mai maricica un pic o sa-ti para rau de ce ai scris

| Roxana_2818 a răspuns:

Daca are 10 ani nu ai ce sa-i ceri. Nu te pune la mintea ei, cand ve-ti cerste o sa va intelegeti super.

| Roxana_2818 a răspuns:

Pai prinde-o cand nu sunt paruntii acasa si da-i o mama de bataielaughing si amenint-o ca daca le spune parintilor o bati si mai rau

| konage a răspuns:

Ai incercat vreodata sai explici ca sunt lucrurile tale si ar trebui sa ti le lase in pace, pana la unrma am si eu un frate mai mic si cam tot la fel imi face cand eram mai mica ma amuzam, dar acum e foarte enervant.