| EightComb123 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor.
Parinții mei au divorțat iar eu sunt în custodia tatălui meu dar locuiesc la mama și doresc sa fac un card de debit pentru bursa liceeala și alocație (țin să menționez că am 15 ani).
Dacă sunt în custodia tatălui meu pot să-mi fac card de credit la bancă însoțit de mamă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, cerinta este sa fii insotit la banca de un parinte.

| EightComb123 explică (pentru Ioandelasal):

Și îmi pot transfera alocația pe card?

| darrio2007 a răspuns (pentru EightComb123):

Da. Asta vrei, nu?

| EightComb123 explică (pentru darrio2007):

Și nu-mi trebuie aprobare de la tata ca sa transfer alocatia pe card?

| Ioandelasal a răspuns (pentru EightComb123):

Da, se poate transfera pe card dar, pana la 16 ani, numai cu semnatura parintelui care o primeste acum. Trebuie facuta o cerere in acest sens catre Agentia pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau si se indica codul IBAN al contului de card.