| Demzz a întrebat:

sad Deci am mintit-o pe mama...crying Am luat nota foarte mica in teza de la mate si eu i-am spus ca am luat cu un punct mai mult.Chestia e ca nu prea ma pricep la mintit straight face si se vedea putin pe fata mea ca nu spuneam adevarul cu toate ca mama ma crezut.Nu i-am aratat inca teza dar ma tot preseaza la cap sa-eu arat ca daca nu vine la scoala sau o suna pe mama prietenei mele cele mai bune si o intreaba cat am luat de fapt crying Si mda, mi s-a mai intamplat odata sa ma prinda ca mint si a aflat tot de la mama prietenei mele.Dar eu nu o fac din intentie rea o fac ca sa nu se supere si ca nu vreau sa o dezamages. crying Sunt chiar speriata nu stiu ce sa fac! crying

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca stii ca nu iti merge cu minciunile de ce continui? spune adevarul si ai terminat toata treaba

| ??c??? a răspuns:

Chiar dacă se supără chiar dacă nu se supără trebui să-i spui de notă. Pânâ la urmă este nota ta și dacă nu te descurci la o materie ea trebuie să accepte asta.Să fiu sincer nici eu nu prea mă descurc la matematică, iar mama mea știe.Pe lângă asta ea îmi spune să mă revanșez cu celelalte materii, și asta fac. Oricum e mai bine să afle de la tine și nu te la altcineva. Vorbește cu ea, sigur va înțelege. Pânâ la urmă este mama ta.

| OoBunnyoO a răspuns:

Recunoaste caai mintit. Mai bine sa afle de la tine decat de la altcineva. Nu crezi?
Ii poti spune adevarul ca ai mintit-o pentru ca nu ai vrut sa o superi si ca nu a fost cu intentie rea. Probabil o sa se supere dar eu cred ca este mai bine sa ii spui.
Eventual ii poti promite ca pe viitor vei incerca sa iei note mai mari.
Sper sa iti fie de folos sfatul. Bafta!

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Ce e asa de grav
ai luat doar o nota mica, nu e sfarsitul lumii, crezi ca ea avea numai 10 cand era de varsta ta?

| Outremer a răspuns:

Şi un punct făcea diferenţa între,, Bravo! " şi,, Ce-i cu nota asta? "?

| 1flower a răspuns:

Depinde ce nota ai luat? daca ai note mici maresteti media si no sa se supere asa tare

| Puiac_Adi_1990 a răspuns:

Karma o sa-si faca treaba... Maica-ta va afla oricum si nu prea ai ce sa faci. Cred ca o sa te inveti minte.