| Ioana01 a întrebat:

Am si eu o dilema... Am 14 ani si prietenul meu are tot 14. Eu am fost plecata toata vara si nu ne-am putut intalni. Cand m-am intors ne-am intalnit si am ramas stupefiata cand am observat ce inalt era. La inceputul verii nu stiu daca avea 1.70, iar cand l-am vazut eram surprinsa. Nici macar la umar nu ii ajungeam ( eu sunt destul de micuta, am cam 1.50). Dupa ce am mai intrat in vorba mi-am calcat pe suflet si l-am intrebat ce inaltime are, iar el a ras intrebandu-ma : Chiar asa mult conteaza inaltimea? Dupa mi-a zis ca are 1.83! Eu ca sa fiu sincera nu am mai vazut baieti de 14 ani de 1.83. Sunt curioasa sa aflu cam la ce inaltime va ajunge? Parintii lui sunt si ei inalti...maica-sa are 1.56 sau cam asa iar taica-su 1.90( foarte inalt). Va ajunge mai inalt ca si tatal sau?

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Posibil! spune-i sa faca baschet, sau volei, daca tot a crescut atata!

| FloareDeColt_1777 a răspuns:

E posibil. Crezi ca inaltimea are vreo importanta?

| HuzaAndreea a răspuns:

Buna! stai linistita, nu cred ca o sa deps 1, 90 happy! Probabil a avut o perioada in care s`a dezvoltat mai rapid, dar o sa s opreask la un moment dat! am si eu o prietena, care avea km aceeasi problema! dar acum este perfect normala happy! si eu am km aceeasi inaltime ca u big grin...hee heestiu ca iti faci griji pentru ca o sa te simti putin ciudat cand o sa iesi cu el! dar, nu prea conetaza inaltimea, la urma urmeihappy! si, oricum, o sa mai cresti si uh si nu o sa mai fie o problema happy! deci, parerea mea este ca nu ai de ce sa-ti faci griji! :*! sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| anytha13 a răspuns:

Nu cred. poate o sa ajunga si el in 1. 90.thinking

| Khalesionfleek a răspuns:

Nu cred si fratele meu are cam tot asa doar ca implineste 18 ani! Nu stiu e cam mare pentru varsta lui dar probabil acum creste si dupa aceea va avea o pauza. Si tatal meu are 1. 90 sh ceva

| andreea_1432 a răspuns:

Pai.nu cred ca ar putea ajunge la 1, 90.
bine ca.limita de crestere pentru ambele sexe este de 24 de ani.
dar poate ca nu o sa ajunga sa aiba cat tatal lui.

| anNaaa a răspuns:

Mda.Si eu cunosc un baiat la 14 ani si are 1, 85. A crescut dintr-o data. Da a fost la doctor si i-a zis ca pote ajunge pana la 1. 90 Dar duapia se va opri si nu va mai creste.

Deci stai linistitawinking

winking

Sper ca te-am ajutattongue...

fundita?hee hee

| madalinazuzulina a răspuns:

Nu cred... dar daca va face sort poate ajunge mai inalt... dar nu cred ca ar deasi 1. 90