| Alex4322 a întrebat:

Ce înălțime aveți și în ce categorie intrați?
Înălțime pentru bărbați:
Sub 1.35 - nasism
1.35-1.60 - foarte scund
1.61-1.65 - scund
1.66-1.70 - ușor scund
1.71-1.75 - relativ scund
1.76-1.85 - înălțime medie (buna)
1.86-1.91 - atenție
1.92-2.00 - atenție extrema
2.01-2.13 - pericol
Peste 2.14 - pericol extrem
Înălțime pentru femei:
Sub 1.35 - nasism
Sub 1.50 - foarte scunda
Sub 1.55 - scunda
Sub 1.60 - ușor scunda
Sub 1.65 - relativ scunda
1.66-1.75 - înălțime medie (buna)
1.76-1.81 - atenție
1.82-1.90 - atenție extrema
1.91-2.03 - pericol
Peste 2.04 - pericol extrem
Atentie - inalt
Atenție extrema - foarte inalt
Pericol - extrem de înalt
Pericol extrem - gigantism

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Parcă ai fi papagal. Repeti mereu aceleasi lucruri.
Nu cred ca te-ar interesa inaltimea mea.

31 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Măi băiatule, tu esti obsedat de inăltime.
Mai si minți in legătura cu vârsta ta si inălțimea părinților.
Te plictisești?

| Alex4322 explică (pentru darrio2007):

Eu sunt acela de 12 ani cu 1.70, cel de 7 ani și 1.41 este un prieten

| Alex4322 explică (pentru darrio2007):

Ce înălțime ai: nasism, foarte scund, scund, ușor scund, relativ scund, mediu, atenție (înalt), atenție extrema (foarte inalt), pericol (extrem de înalt) sau pericol extrem (giganstism

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex4322):

Mai bine hotaraste-te daca ai 14 sau 12 ani, copile.

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex4322):

Hai, nu mai spune! Am de cateva ori varsta ta. Mă iei de fraier?
Vezit-ti de scoală, copile!

| Alex4322 explică (pentru darrio2007):

Spune acum ce înălțime ai?

| Alex4322 explică (pentru darrio2007):

Am 12 și un prieten de al meu are 7

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex4322):

Esti cam manipulator. Dar la mine nu merge.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru darrio2007):

De ce contează dacă baiatu se plictisește?
Făr de ăștia ca el n-ar mai sta nimeni pe TPU. Plus de asta, cu toți suntem plictisiți, de aia și suntem aici

| Mosotti a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Nu neaparat din plictiseala suntem aici, suntem aici pentru dezbateri pe n subiecte, intrebari care de multe ori ajuta, in real nu poti discuta cu atatia oameni.
Eu la destule am aflat raspunsul pe forum dincolo.

Forumurile de aia s-au inventat, dincolo sunt si moderatori care stau de placere desi au familii, copii.
Nu e ca la chat de doar prosteala vezi.

Afli una, alta, dai informatii si tu la randul tau, etc.
Ca unii mai mint si se incurca in minciuni, este corect. Dar daca nu ne place nu raspundem acolo, trecem mai departe.
Stii cum e, cand minti uiti ce ai mintit.

| darrio2007 a răspuns (pentru Alex4322):

Parcă ai fi papagal. Repeti mereu aceleasi lucruri.
Nu cred ca te-ar interesa inaltimea mea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1.86-1.91 - atenție la ce?

| Ilovedinero a răspuns (pentru suntserios):

La cap cand intrii pe usa

| suntserios a răspuns (pentru Ilovedinero):

De ce? o usa standard are 2.10m

| Alex4322 explică (pentru suntserios):

Esti înalt. Ai dureri de oase și ai 1.86, 87,88, 89,99 sau 1.91m?

| suntserios a răspuns (pentru Alex4322):

Nu sunt inalt dar dureri de oase mai am.

| Alex4322 explică (pentru suntserios):

Vreau sa stiu

| Alex4322 explică (pentru suntserios):

Ai 1.86 87 88 89 90 sau 91 spune acum @suntserios

| suntserios a răspuns (pentru Alex4322):

Nu, nu am nici 1.86, nici 1.87, nici 1.88, nici 1.89, nici 1.90, nici 1.91.

| Alex4322 explică (pentru suntserios):

Ce înălțime ai atunci?

| suntserios a răspuns (pentru Alex4322):

La ce te ar ajuta acesta informatie?

| dullcat a răspuns:

Ce e cu toate aceste intrebari despre inaltime? Faci vreun sondaj pentru o tema? Gasesti date cate vrei pe internet.

| J0B0MAT a răspuns:

Cine a făcut intervalele astea?
Știi că înălțimea e relativă? Un om de 1, 60 va părea înalt lângă unul de 1, 50 și scund lângă unul de 1, 70 și tot așa.
Eu habar nu am sincer exact ce înălțime am, nu m-am mai măsurat de prin liceu.Nici atunci nu mai știu exact cât a fost ultima dată, până în 1.70 oricum.

| J0B0MAT a răspuns (pentru J0B0MAT):

Și asta cu pentru femei și pentru bărbați mi se pare aiurea rău.Nu poți să spui că o femeie la 1, 70 e înaltă iar un bărbat la aceeași înălțime e scund.E același număr frate. Spui că e mai înalt sau mai scund în comparație cu alții, so e relativă treaba.Si subiectivă.

| Hyperion7 a răspuns:

171-175happy

| Ilovedinero a răspuns:

Inaltime medie

| Alex4322 explică (pentru Ilovedinero):

Ești femeie sau bărbat și ce înălțime ai?

| ALM2000RO a răspuns:

Intru la 1.86-1.91 la bărbați happy

| Alex4322 explică:

La femei e sub 1.30 nasismul.
1.30-1.50 f scunda
1.50-1.55 scunda
1.55-1.60 ușor scunda
1.61-1.65 relativ scunda
1.66-1.75 medie
1.76-1.81 înaltă
1.82-1.90 foarte înaltă
1.91-2.03 extrem de înaltă
Peste 2.04 gigantism

| Alex4322 explică:

Suntserios ai 186, 187, 188, 189, 190 sau 191?
Hypertension ai 171, 172, 173, 174 sau 175? Am greșit am spus prima data corect de fapt nasismul incepe sub 1.35 și la bărbați și la femei că sub 1.35

| Alex4322 explică:

Revin mai târziu... spor la spus ce înălțime aveți.

| snsnssajsnana a răspuns:

1,50 ca femeie nu e "foarte scunda", inaltimea medie e 1, 55-1, 60 in Romania si mi se pare destul de comuna.