| irinuta1113 a întrebat:

Am lovit-o din greseala,pe mama mea,am vrut sa o lovesc pe sora mea,si mama s-a bagat si cand am dat in mama,dar din greseala este pacat? eu nu am vrut sa dau in ea, ci in sora.

Răspuns Câştigător
| Qasim a răspuns:

Treaba este ca faptele vor fi judecate dupa intentie. Daca intentia ta nu a fost aceea de a o lovi si totul s-a intamplat din greseala, nu este nici un pacat asupra ta. Insa este o problema ca intentia ta a fost aceea de a iti lovii sora. Ce te-a determinat sa faci un astfel de gest?

| irinuta1113 explică (pentru Qasim):

Ea a inceput la mine, si eu nu m-am putu abtine sad

| Qasim a răspuns (pentru irinuta1113):

Cred ca ai putea da dovada de mai mult calm si intelepciune pe viitor si pe putea sa gestionezi conflictele prin vorba buna.

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cere-ti sincer iertare mamei, dar și lui Dumnezeu și pe viitor, evita sa faci asa. Mai bine învinge răul prin bine.

| RAY a răspuns:

Las ca nu e nimic te iarta mami tau doar e post

| sofisis a răspuns:

Dar nu pricep...crezi ca e mai putin pacat sa vrei sa iti lovesti sora? laughing))

| Nilsson a răspuns:

Chiar si intentia de a-ti lovi sora e pacat, nu mai spun de fapta in sine si mai ales de fata cu mama ta.
Ar trebui sa va maturizati ca sa nu mai existe certuri si neintelegeri in familia voastra, ii faceti mamei voastre suparari inutile.

| Mclaren12 a răspuns:

Asta ii grija ta acum? Daca-i pacat sau nu? laughing

| Petrovic a răspuns:

Păcat este și dacă ai vrut sa dai peste soră.

| irinuta1113 explică:

Putut*