| Justmeandmysmile a întrebat:

Buna,TPU.Am si eu o mica problema.Trec a X-a si am in scoala un coleg pe care l-am cunoscut mai mult pe facebook (nu e din clasa,e mai mare) si mi-a dat dupa like la mai multe poze si mi-a dat de ceva timp mesaj ca ce mai fac. Dar nu vreau sa vorbesc cu el,am senzatia ca-i place de mine (mi-a zis si ca arat destul de bine (minte laughing ) bine asta din cauza mea ca am zis eu inainte ca nu ) si nu-mi place deloc de el,deloc. Si mi-e la scoala cand incepem sa nu vina pe la mine prin clasa sa-mi zica ceva sau sa ma cheme in oras,mi-e rusine ca sigur o sa-l resping.Ce sa fac sa ma lase in pace. Chiar nu-mi place,nu incepeti cu da-i o sansa etc.,ce nu-mi place nu-mi place laughing. ma ajutati,creierul meu s-a fixat pe ideea asta si numai la asta ma gandesc, ma obsedeaza.

6 răspunsuri:
| MirunaC a răspuns:

Pff si culmea e ca tocmai baietii pe care nu ii placem insista cel mai mult iar cei draguti nu prea...Trist dar ce sa facem, suportam daca suntem fete si suntem frumoaselaughing)Glumesc...Cred ca ar trebui sa ii spui data urmatoare cand iti mai spune ceva ca nu iti doresti sa fii cu el si ca nu vrei sa mai fi deranjata de acum incolo, pentru ca ai alte probleme mai importante. Spune-i sa fie matur si sa inteleaga. Daca iti e greu sa vorbesti cu el cand e online lasa-i un mesaj privat pe facebook si sigur va intelege ideea.Cu siguranta nu e atat de obsedat incat sa nu se opreasca.
P.S:Stiu ce simti, cand nu iti place cineva nici nu te poti uita la acea persoanalaughing

| Paprik a răspuns:

Respinge-l inainte sa incepeti scoala happy. Vorbeste cu el si o sa-si dea singur seama.

| MrAlex a răspuns:

Spune-i ca ai prieten...si gatawinking

| Deliadelias a răspuns:

Pffflaughing. Pai zii ca ai prieten, sau ca tii la o anumita persoana si nu poti sa o uiti. Sau ca nu poti avea timp de relatie "Ca vrei sa te apuci de invatat in a Xa " Chestii laughing. Sunt mii si mii de motive:-s. Bafta:*.

| dididedediu a răspuns:

Spune-i ca ai prietenlaughing)

| Butterfly17 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa ii explici ca nu va fi niciodata ceva intre voi...dar sa nu fii prea directa si sa-i zici"NU TE PLAC! ESTI ORIBIL!"