| ZambeskDinNouAcum a întrebat:

Buna TPU:*. Am si eu o poveste pentru voi, o poveste cam "ciudata" d dragoste.Acum doi ani am stat cu un baiat, primul meu iubitlove struck.Am fost impreuna vreo 8 luni timp in care nu ne-am certat nikiodata desi erau multi care nu ne vroiau impreuna si ne spuneau minkiuni me despre el si invers. dar nu au reusit sa ne desparta.Ne vedeam rar pentru ca eu stateam la tara atunci la buniki iar el venea ori de cate ori putea la un veriosar d al meu( cel care ne facuse si kunostiinta). Dar apoi avea sa aflu ca cel care il consideram prieten f bun cu mine, era si el unul dintre "prietenii" nostri care ne vor impreunacrying. intr-o seara am stat mai mult pe afara s cand el a intrat in casa la verisorul meu acesta i-a zis ca ar fi aflat unchiul meu de relatia nostra s ca ar fi sunato p mama (nu ma lasa sa stau cu baietii pentru ca zicea ca numai invat(eram cu tezele unike din cls a 8) el cand a aflat a zis ca mai bine sa punem punct ca nu vrea sa imi faca probleme cu parintiicrying. Ne-a desp s apoi am devenit ca niste strainii...ne certam, am rupt orike legatura cu el dar el facea rost d nr meu s de cate ori imi faceam prieten ma suna si ma certasad. Acum 3 luni a fost din nou la varul meu la tara s am fost cu toti la disko.Acolo am dansat cu un baiat s el cand m-a vazut sa imbatatsad. La plecare a ramas cu el s cu varul meu ca sa se faca bine iar a doua zi i-a zis varumio ca "ai vazut mah c ii parea rau lu X d tine?" la care el "da s as vrea sa ma impac cu ea dar nu o fac pentru ca ii fac probleme cu ai ei"(era s cu cea mai buna amika a mea s ea i-a zis tot)... el stie ca inca il iubesc s ca nu ma intereseaza c vor spune parintii, dar el decat a aflat ca inca il iubesc sa rakit din nou de minecrying. Dc nu vrea sa se impece cu mine? Ce sa fac? Nuah ce sa mai cred o mai tine la mine?sadil vreau inapoi. mersi antinkipat s sper sa imi raspunda kati mai multi baieti:*

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Eu cred ca nu e sigur pe ceea ce isi doreste si simte de fapt. daca zici ca ai stat 8 luni cu el, vorbeste cu parintii tai si spune-le depre povestea voastra.zi-le ca ati vazut in alea 8 luni cat am stat cu el am invatat nu au fost probleme,am grija sa nu imi neglijez scoala, daca vorbesti cu ei o sa te inteleaga.pe urma dupa ce rezolvi problema cu parintii discuta cu el deschis, zi-i ca ai rezolvat problema cu parintii si luati o decizie impreuna

3 răspunsuri:
| Piableu a răspuns:

1. Nu mai folosi prescurtari sau in loc de "c" sa folsoesti "ca".
2. Gaseste-l pe altul. Sunt mii de baieti in lume care vor sa fie cu tine.
3. Lasa-l sa se oftice, tu continua-ti viata, sa nu iti pese de ce spune el. Stiu ca e greu, ati stat 8 luni, dar e mai bine asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa prostiile si apucate de teze, si examene.pana te mariti iti trece.asa mi-a trecut si mie.

| barbiemicuta a răspuns:

Nu-s baiat...dar is fata! mai vb cu el poate o sa-ty iasa ceva., d unde stii daca w chiar tii asa d mult la el.sau il poti aropia d tine prin indiferenta aratandu-i ce a pierdut.ca dp o sa-i para rau! ai sa vezi.w incearca sa-i arati ke bunatate d fata a pierdut! ai sa vezi ca poate o sa va impaktzi! bafta oricum!*"""