| Carm3nM a întrebat:

In noiembrie anul trecut prietena mea cea mai buna s-a indepartat de mine. Ne-am certat foarte mult, i-am spus cuvinte urate si am acuzat-o de multe, ba chiar ajunsesem sa o urmaresc sa vad cu cine m-a inlocuit insa dupa putina singuratate mi-a trecut si m-am imprietenit cu o colega de clasa care este mai prietenoasa si lipicioasa( imbratiseaza si pupa mult) oricum acum cand a inceput scoala acea fosta cea mai buna prietena s-a intors la mine, a spus ca regreta, ca nu stie ce a fost in capul ei si ca vrea sa fie din nou prietena cu mine si eu am acceptat si de atunci a inceput nebunia. Nu suporta sa ma vada cu nimeni, mai ales cu acea colega, o uraste pe colega aia, a vrut sa o bata, imi scoate mereu ochi folosind-o pe colega, vrea sa stie despre mine, tot, se enerveaza cand afla daca am vorbit cu cineva( nu conteaza daca este fata sau baiat), vrea sa ma stie mereu singura asteptand-o pe ea are momente cand ma atinge ciudat si ea este genul care nu ii plac atingerile, imbratisarile etc. Nu lasa pe nimeni sa se apropie de mine, se uita urat la ei, pe uni ii loveste chiar.Este singura ca o iubesc si ca nu pot trai fara ea, incearca sa ma faca geloasa, ma gaseste in multime imediat si ma urmareste, vrea sa ma controleze. O prietena a facut misto de mine spunand ca poate aceasta prietena sa indragostit de mine. Ce s-a intamplat cu ea? De ce se comporta asa?
P.S. Inainte sa se indeparteze de mine mi-a spus ca a avut o perioada de multe luni in care nu se putea gandi decat la mine. a crezut ca era indragostita de mine si s-a bagat cu un baiat si a facut multe chesti incercand sa isi demonstreze ca nu este adevarat. Ajutati-ma! Ce are de se comporta asa?

1 răspuns:
| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Nu stiu, cred ca tine enorm la tine, incearca sa ii explici ca si ea si fata aia sunt la fel de importante pentru tine, adica nu e normal ce face, zau! Incearca sa ii explici si sa rezolvati problema.eu in locul tau m-as duce direct la ea si i-as zice toate nemultumirile si as incerca sa ii explic cum sta treaba, fii puternica, daca nu ii convine, laso putin singura, adica nu vorbi cu ea si vezi cum reactioneaza ...bafta multa happy