| Abracadabra22222 a întrebat:

Am si eu o problema in relatia mea. Iubita mea este o fata "bine dezvoltata" sa zic asa, are talie subtire piept voluptuos si un posterior "interesant" as putea sa ma exprim frumos.Este cam ce cauta barbatii in ziua de azi.Problema este ca se da foarte multa lume la ea din pricina asta, pentru ca este "dotata" iar eu mereu stau si ma gandesc cat mai dureaza pana vine unul mai "bun" ca mine, cu un buzunar mai "gros" si mi-o "suteste" din fata mea. Eu sunt un baiat simplu, am ales sa fiu simplu pentru ca asa imi place, am 20 de ani, am sa zic asa o situatie materiala mult mai buna decat a ei, ma refer ca parintii mereu mi-au dat bani cam pentru orice mi-am dorit, nu sunt urat(as putea spune ca sunt chiar destul de atragator pentru sexul feminin) si am si un plan de viitor cu studiile pe care le fac la facultate si postliceala. In fine nu am venit aici sa spun despre mine, am vrut doar sa va spun acestea pentru ca consider ca conteaza la problema mea aceste aspecte deoarece stiu ca o fata este atrasa si de aspectul asta material, de viitorul alaturi de o persoane, in special daca persoana aia este ambitioasa si isi doreste sa faca ceva cu viata lui. Ideea e ca nu stiu de ce ma gandesc ca nu sunt destul de bun pentru ea. Adica stiu ca fetele acestea mai dotate cauta oameni cu bani, nu conteaza ca sunt tineri sau batrani pentru ele, profita de ce le-a "oferit" Dumnezeu cat pot ele de mult si ma tot gandesc ca o sa se plictiseasca sa stea cu mine cand vede cate oportunitati pierde. Eu o iubesc si ea imi spune ca ma iubeste dar mereu cand iesim undeva toti barbatii se uita la ea(mai ales cei mai in varsta decat mine), imi spune ca i-a facut tipul ala cu ochiul sau ca ala s-a dat la ea, cred ca imi spune sa-mi arate cat de ravnita este printre masculi. Ea a fost cu baieti mai in varsta decat mine eu sunt singurul de varsta apropriata de a ei, in rest 5-7 ani diferenta de varsta intre ea si fostii ei. Asta m-a pus si putin pe ganduri mai ales cand a spus ca ei asa i-a placut, m-am gandit ca ii plac persoanele mature, chiar daca si eu sunt destul de matur pentru varsta mea. Nu stiu cum sa reactionez, mereu devin gelos din pricina asta, iar cand sunt rece si indiferent simt ca nici asa nu e bine, ca o indepartez oricum as fi "cald" sau "rece" cu ea.Imi e putin frica recunosc sa nu fiu inselat. Pentru mine inselatul si ignoranta sunt cele care m-au facut sa sufar cel mai mult pana acum. Ce sfat mi-ati putea da la problema mea? Ar trebuii sa fiu mai temperat? Ea tot zice ca m-a ales pe mine dar stiu ca nu o impiedica sa discute si cu altii chestia asta, ceva gen daca merge cu unul mai bun ca mine ma lasa daca nu ramane cu mine si nu a pierdut nimic. Nu vreau sa fiu a 2 a roata la caruta sa ma exprim asa si nici sa generalizez dar am mai fost cu o fata de genul, caruia ii placea ca barbatii sa ravneasca la ea sau sa fie "limba" dupa ea si nici nu vreau sa stam non stop in casa, in masina sau in locuri retrase doar de frica de a o vedea cineva.Am rugat-o sa nu mai poarte haine decoltate si sa-si evidentieze formele mai ales cand este langa mine pentru ca ma face sa ma simt super naspa si a acceptat dar tot nu sunt convins ca a inteles pe deplin ceea ce am tot incercat cu subinteles sa ii spun eu. Ma scuzati daca multi o sa ma considere "pampalau" sau "fraier" dar eu sunt prea simplu si nu am cautat niciodata aspectele fizice la o fata, doar ca asa s-a nimerit sa fie de aceasta data si nu stiu ce sa fac. Va multumesc pentru ca ati citit asta chiar daca am cam intortocheat ideile si va doresc o zi buna si Craciun fericit de acum!

Răspuns Câştigător
| valen71n a răspuns:

Lasa lucrurile sa decurga de la sine, nu poti schimba destine. Daca ei ii este dat sa fie cu altcineva, tu nu poti interveni sa schimbi ceva. Daca va ve-ti desparti nu trebuie sa regreti si sa crezi ca s-a intamplat din cauza ta, capul sus si mergi mai departe. Dar pana atunci bucura-te de moment traieste clipa alaturi de ea, arata-i dragostea, fa-o fericita, fi-i sincer cu ea si daca e sa fie a ta pentru tot restul vietii, a ta va fi. Iubiti-va mult!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai prins o fata serioasa, aia a fost cúrva si te-a gasit pe tine dar asta o sa termine prost pentru ca tu gandesti si se va intampla ca frica ta sa devina reala pentru tine. Si eu am bani, servici bun masina sportiva dar reusesc sa ma tin la margine de drum fata de ele pentru ca, interesul lor sant banii. Cea mai buna solutie e sa astepti pana o sa iasa pe piata inteligenta artificiala o poti alege sa arate exact ca partenera ta, va face de toate in casa si sexul va fi mult mai calitativ bun in comparatie cu una care oboseste. Si asa nu te vei simti tradat sau folosit ca roata de rezerva.

| RAY a răspuns:

Daca nu ai incredere in ea man isi pierzi timpul, stiu cum este pentru ca si eu am fost in situatia ta si crede-ma ca asta duce la suferinta,chin pana cand aia satula de paranoia ta chiar te va insela,nu spun sa ai incredere oarba in ea,dar nici sa fi paranoic ca nu e bine,cei drept e foarte greu sa crezi intr o fata in ziua de azi mai ales daca e si frumoasa multi se vor da la ea, isi inteleg si tie paranoia, dar tu hotaresti, stii cum e singuri venim pe lumea, singuri plecam spre vesnicie, degeaba avem sperante in alti sunt doar iluzi atat, craciun fericit si tie

| SilentRain a răspuns:

Tu o" iubesti" pe ia ca arata bine, si ia te "iubeste "ca tu ai bani
Asta nu e iubire prietene, discuta serios cu ea despre lucrurile care te deranjeaza

| GirlOnline81 a răspuns:

Sfatul meu este sa te bucuri de ce ai. Ori altfel, nesiguranta, frica, gelozia, toatea acestea sunt drumul lin spre un dezastru.

| Brigitta29 a răspuns:

Cel mai important este să aveți încredere unul în celălalt, degeaba se uită toți bărbații la ea, atat timp cât ea este interesată numai de tine, ar trebui doar să fii mândru că ai o iubită așa de râvnită de alții, dar care totuși stă cu tine. Nu mai eticheta și nu mai generaliza, cine a zis ca fetele dotate cauta băieți cu bani, e universal valabil asta? Decât să-ti faci scenarii aiurea mai bine trăiește-ți relația, mă gândesc ca e foarte obositor sa stai cu stresul ăsta, că oricând ar putea apărea cineva mai bun care ți-o va "lua".