| ZapaciLaa a întrebat:

Am si eu o problema pe care na...o au toate fetele la un moment dat. Nu ma mai inteleg cu mama deloc. Intr-un weekend am fost la o matusa la sat(acolo in sat stau 2 matusi, una la care merg si una la care nu) si matusa-mea aia la care nu stau cred ca are ciuda pe mine si o tot minte pe mama ca fac doar prostii pe la sat. I-a zis ca intr-o noapte n-am dormit acasa( asta e adevarat ), ca eram nu stiu cu ce baieti si ca varul meu m-a cautat si nu ma gasit( minciuna ) pentru ca eram cu varul meu.
Uneori chiar plang de nervi ca nu are incredere in mine si nu pot face nimic. M-am apucat de fumat de la inceputul lui octombrie si m-a prins, dar singurul lucru care mi l-a zis a fost:
"Te-ai prostit de tot la sat!" si cand fac vreo prostie incepe sa imi vorbeasca de sat..."ca la sat am invatat asta" si mi-a zis ca nu ma mai lasa niciodata la sat fara ea sau tata.

Ce sa fac sa aiba din nou incredere in mine? Daca ii vorbesc cu frumosul nu intelege si daca tip sau vorbesc mai tare spune sa de ce tip la ea.

Răspuns Câştigător
| Octavian26 a răspuns:

Vrei sa-i castigi increderea, lasate de fumat incearca sa vezi ce anume ii mai deranjaza la stilul tau de viata, ce nu le convine si dupa incearca se te pui putin in locul lor si privestete putin prin ochii lor sa vezii, cat de "cool" esti!? In general asta se intampla la marea majoritate chiar si tu cand vei avea familia ta si copilul sau copii tai tot prin asa ceva vei trece! Diferentele dintre generatii (mai ales cele dintre copii -parinte cu diferenta de ani mai mare de 25 / 30 de ani )! Problema este ca ei nu pot vedea lucrurile prin ochii actualei generatii pentru ca au trait-o pe a lor si nu o cunosc pe actuala, in schimb actuala generatie ar putea sa faca un gesc si sa incerce sa priveasca lucrurile si prin ochii vechii generatii(ai parintilor). Nu avem incotro sunt parintii nostri ei ne cresc pe noi si niciodata invers si trebuie sa ne acomodam! Succes!

2 răspunsuri:
| ZapaciLaa explică:

Vorbeste fa romana si dupa mai vorbim! Jet!

| SlenderO a răspuns:

Daaarolling on the floor asta mi se intampla si mie mereeu.
Dupa mine, lasa tot in voia timpului.