| UrsuletZzZzDePlush a întrebat:

Ce sa fac sa nu ma mai cert cu mama? Ma cert zilnic cu ea pe motive banale, deja nu o mai suport. Am plans azinoapte si m-a vazut dar nu am vrut sa vorbesc cu ea.Nu mai am deloc incredere in ea straight face.Si azi cand am ajuns la scoala am inceput sa plang,si toti m-au intrebat care e problema, le-am zis ca ma doare burta.dar deja nu mai pot imi e rau,ma doare capul, si numai cat timp stau in casa sunt cu moralul la pamant.In rest sunt mai bine.Cand o vad nu mai pot de nervi crying Ce sa ma fac.Simt ca crap de nervi.Am 13 ani, in curand 14 si stau cam rau cu nervii din cauza ei crying. Cand eram mica ma batea straight face, acum ca tata e in strainatate nu mai are cine sa ma apere daca fac vreo tampeniecrying.

Răspuns Câştigător
| eXeNosWeet a răspuns:

Imi pare rau pentru tine stiu cum e nu incerca sa ii explici ca poate va face invers Sti incearca sa faci cum fac eu cateodata adica trateazo cu indiferentawinking daca iti cere ceva si nu vrei gandeste-te ca mereu cel destept cedeaza happy incearca sa ii faci pe plac cateodata si iti spun ca o sa fie bine nu te consuma nu are rost in viata treci prin sentimente diferite numai tu poti sa le schimbi s-au incearca alte modalitati sper ca ti-a fost de folos ce am scris...

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa te certi cu parintii deja mi se pare ceva normal, face parte din rutina zilei, tot ce pot sa ti spun e sa nu mai pui la suflet si fi mai indiferenta ca astfel te distrugi cu nervii si numai de pierdut ai, fi mai calma si evita certurile pe cat se poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este citva zile sa nu vorbesti cu ea macar un cuvint isi va iesi din fire si peste un timp va incerca sa vorbeasca,, normal" cu tine
Sper ca te-am ajutat

| aditzsu a răspuns:

Vaii ce parinti ai... ascultai sau daca nu. chiar nu stiu ce sa iti zic thinking incearca sa ii faci sa isi dea seama ca nu e bine ce fac. mai lasa si de la tine cate odata, cand tipa nu ii raspunde ca daca ii raspunzi sau zici ceva banal de gen "da" o sa se enerveze si mai tare =)