| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema putin delicata sad!

Sunt foarte confusa mva pov putin pe scurt ca sa nu va plictisesc si pentru ca este foarte lunga povestea!
Deci o prietena de-a mea m-a pus sa vorbesc cu fostul ei prieten sa-l fac sa se indragosteasca de mine sa il fac sa sufere pentru ca el i-a facut mult rau ei pot sa spun ca plangea non stop zi si noapte, ma uitam la ea si imi parea rau facanduii pe plac i-am luat id baiatului asta si nr de tel, mi-am facut un id de fata si am luat poze de pe net si m-am dat la el a continuat asa 3 luni de zile el incerca sa ne vedem il refuzam mereu ca nu pot ca vai ca sti nu reusim sa ne intalnim... l-am ignorat o luna nu-l mai cautam nu-l mai sunam nimic absolut nimic ...si acum este problema ce-a mare eu am prieten de aproape 2 ani il iubesc enorm dar cateodata ma gandesc la baiatu asta nu mi-l pot scoate din minte si mai este o problema ca prietenul meu cu baiatu asta se cunosc si cateodata imi vine sa ii spun adevaru la prietenul meu dar cred ca as face o mare greseala.doamne nu stiu ce sa fac simt ca am sentimente pentru baiatu asta la cat am vorbit la telelfon il sunam cand aveam nevoie de cineva sa vorbesc la telelfon eu nu-l sunam pe prietenu meu si il sunam pe el deci doamne sunt confusa rau sad! Daca nu vorbesc cu el o zi mi-e dor de el! Nu doamne nu-i pot face asa la prietenu meu chiar daca prietenu meu mi-a facut si el cateva rele nu reusesc nu stiu ce-i in inima mea! Si la baiatu ala nu-i pot zice adevaru ca sti sunt prietena la tovarasu tau pnm sad! Voi ce a-ti face in locul meu sad! Vreau un sfat! MS de tot :*!

Răspuns Câştigător
| Criiss16 a răspuns:

Ce as face eu? As ramane cu prietenul actual. De ce? Daca relatia voastra e de 2 ani, e ceva serios si totusi, un sentiment mai puternic, nu crezi? In schimb cu celalalt baiat, e doar o chestie momentana (cred). Daca ii spui adevarul celuilalt, e logic ca nu o sa accepte, si prietenul tau o sa afle si probabil te va lasa pentru ca simti ceva pentru prietenul lui. Daca sunt prieteni, nici unul dintre ei nu va mai iesi cu tine. E ceva de genu : ori prietenul pe care il ai acum si il iubesti, ori nici unul! Nu risipi 2 ani pentru o chestie de moment, o sa-ti para rau la urma. Totusi, gandeste-te foarte bine inainte de a face un pas! Sper ca ti-am fost de folos. (:

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

N-as pierde doua prietenii pentru cel care si-a batut joc de prietena mea

| Gabriella_8999 a răspuns:

Fara sa-ti dai seama ai strans sentimente pentru acel baiat, dar nu sti sigur daca e vorba de iubire.Chestia e ca ai vorbit prea mult cu el si te-ai atasat, e normal ca acum sa-i simti lipsa.Nu poti sa i-ti stergi din suflet sentimentele cu buretele. Daca intr-adevar crezi ca i-l iubesti,ca i-l poti iubii mai mult decat i-l iubesti pe iubitul tau, fi sincera, spune-i cum ai ajuns sa-l cunosti(pentru ca se poate ca vreodata sa intervina si prietena ta si sa-i spuna adevarata poveste)ca ai inceput sa ti la el si sa-i simti lipsa.asta daca esti pregatita sa pierzi prietena, iubitul pe care-l ai si crezi ca te va place asa cum esti tu in realitate si intr-adevar vrea si el sa fie cu tine.Pentru linistea ta sufleteasca si daca intr-adevar vrei sa fi cu el, spune-i adevarul si lui si iubitului tau si...ce va fi va fi

| hummer24 a răspuns:

Copii astia laughing)

| Addina a răspuns:

As invata putintica gramatica, sa nu mai chinui pe altii sa inteleaga ce scriu.
Dar asta sunt eu.

| klaws007 a răspuns:

Sa stii ca daca va intelegeti bine pe mess sau la telefon, asta nu inseamna ca asa e si in realitate. sfatul meu este sa mai iesi cu prietenul tau la plimbare si cu acest tovarash ca sa poti face o diferenta intre ei.