| Burlacu006 a întrebat:

Salut TPU
Am o problema si vreau sa ma ajutati, astazi seara am fost la un meci sa sa-l vad pe un prieten dea-l meu si el mi-a lasat telefonul lui cat timp a jucat.Si eu eram cu un prieten dea-l meu si cu colegsu de clasa.Si eu am vrut sa plec si i-am dat telefonul lu tovarasu meu sa-i dea lu colegasu.Si cand a dat sa i-l dea colegu de camera a lu colegasu a luat repede telefonul si se facea ca ploua. Dupa meci prietenu ala a meu m-a sunat de pe numarul lu colegasu ca sa ii dau telefeonu, i-am zis ca nu e la mine si ca e la baiatu ala cu care sta colegasu in camera.Am mers la ala si nu recunostea nimic si acuma eu nu vreau sa ajung la politie pentru ca nu e vina mea.Imi puteti da un sfat cu ce am de facut si cu ce se va intampla?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Trebuie să ai dovezi. Cum nu ai, nu prea ai ce să faci. Asta se întâmplă dacă nu ai grijă, și lași altcuiva lucrul unuia care ți-a fost încredințat ție. Ai o mare parte din vină.

| Burlacu006 explică (pentru T0T):

Pai si ce vroiai sa fac cu telefonul? eu trebuia sa plec, daca il luam cu mine statea ala sa ma caute dupa aia pe mine?

| T0T a răspuns (pentru Burlacu006):

Eu zic că era mai bine așa. Adică o să vezi la poliție cum era mai bine. Acum roagă-te ca ăla să recunoască.

| SkyPilot a răspuns:

Mergeti cu totii la politie. Scot aia adevarul din voi happy

| AHS00Dreamer a răspuns:

Draga nu am de unde sa stiu ce se va intampla dar: 1. Tu esti cam de vina pentru ca prietenul tau nu ti-o dat telefonul ca sa il pasezi mai departe sau macar puteai sa il anunti ca il lesi la respectivul
2. Doamne da ala i cam jmecher! S-o facut cu telefon.