| Laviy a întrebat:

Pai treba sta asa. Din nou m-am despartit de prietenul meu. Dar de data asta e foarte gravcrying A facut lucruri care nu le-a mai facut niciodatacrying. Povestea sta asa. O fata i-a spus lui ca eu inca mai vorbesc cu o fosta prietena de-a mea, iubitului meu nu ii convenea sa vorbesc cu ea sad Pentru ca fata aia se dadea la el, ma injura pe la spate si mai multe. Chestia e ca l-am mai mintit de multe ori in trecut ca nu vorbesc cu fata aia si de fapt vorbeam, si m-a prins. Dar de data asta chiar spun adevaru sad. El chiar ma iubeste, adica, s-o taiat urat pe mana pentru ca ne-am certat, spune ca vrea sa moara, ca el ma iubeste enorm si eu imi bat joc de el. crying Nu suport sa vad ca sufera crying Deci intrebarea este. Ce pot face? Sufera prea mult. Imi venea sa mor cand am vazut pozele cu mana lui cand so taiat sau cand plangea la telefon crying. Dati-mi sfaturi va rog.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer iti spun ca o relatie in care minti nu are rost sa mai fie. ca sa minti un om, trebuie sa nu il respecti, iar daca ti-ai pierdut respectul pentru partenerul tau, chiar nu exista nici un motiv sa mai fiti impreuna. In plus, un barbat care se taie pe maini are probleme psihice reale. Asta nu are absolut nimic de-a face cu dragostea, ci cu isteria si santajul. Daca vrei sa faci un bine, du-ti prietenul la psihiatru inainte sa fie prea tarziu.

| Laviy explică (pentru Brigaela):

Nu e nebun. raspunsul tau nu are legatura cu intrebarea mea.

| Brigaela a răspuns (pentru Laviy):

Dar se automutileaza. Raspunsul meu are legatura cu intrebarea ta, nu are legatura cu raspunsul pe cae ai fi vrut tu sa-l auzi. Adica nu-ti iubesti suficient partenerul incat sa vrei sa-l ajuti.

| Laviy explică (pentru Brigaela):

Nu sti cat il iubesc. Crezi ca mie imi place? Mai bine stiu ca mor decat sa mai faca asta.Dar e prima si ultima daca cand o face... hai sa te intreb altceva. Cum il fac sa ma uite ca sa nu mai sufere el? Il iubesc enorm. Dar vreau sa ii fie lui bine...

| Brigaela a răspuns (pentru Laviy):

Du-l la un doctor psihiatru. Daca a ajuns sa se automutileze, e capabil si de lucruri mai grave (sinucidere in primul rand). Nu este un comportament psihic normal. Mamele carora le mor copiii si care sufere infinit mai mult nu se mutileaza, ceea ce ne arata ca suferinta nu determina comportamente de genul asta, ci boala psihica. Tu refuzi sa accepti asta, dar pana la urma ai de ales: refuzi in continuare si il lasi sa se autodistruga, sau iti demonstrezi iubirea si il ajuti sa se faca bine.

| UbexFlo a răspuns:

Cere-ti scuze de mii de ori, du-te la el acasa oricatre ar fi situatia si vorbeste cu el.Asta o sa insemne mult, FOARTE mult pentru el.

| briosicabriosel a răspuns:

Du-te la el si cereti iertare spune-i ca iti pare rau... el asteapta sa faci tu primul pas

| Dimas a răspuns:

Daca te iubeste te va ierta...el poate spune ce ca nu mai vrea sa fiti impreuna dar el asteapta sa faci primul pas.o sa te ierte.tu trebuie doar sa mergi la el si sa-i spui ca iti pare rau si il iubesti daca nu vine el la tine.tu astepti ca el sa faca primul pas iar el asteapta ca tu sa faci pasul.peurma sa nu fie prea tirziu.cred ca va fi totul in regula