| ζøvع a întrebat:

Ciao! Problema e ca eu m-am bagat cu un baiat mai mare ca me cu 3 ani. doar ca eu tin la alt baiat, si respectivul tine la me. eu stau la oras iar prietenul meu sta tot in oras cu me dar baiatul la care tin sta la sat. si acum imi este naspa pentru ca in timp ce vorbeam cu prietenu meu pe mess vorbeam cu acest baiat la telefon. nu stiu ce sa fac...problema e ca acest baiat de care tin la el e mai mare ca me cu 7 ani. eu am 12 si el 19. iar prietenul meu are 15. baiatu asta de 19 ani stie ca eu am prieten, dar prietenu meu nu stie ca vorbesc cu acest baiat. ceva sfaturi, va rog!?

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

Să te decizi cu cine vrei să stai şi cine te merită mai mult. Ascultă-ţi inima, dar nu neglija mintea. Dacă tu ţii la cel de 19 ani şi el la tine, nu înţeleg ce faci cu tipul de 15 ani.
Nu contează că e de la sat. Vă puteţi vedea. Dar ai grijă ce faci, la vârsta lui îi trebuie altceva.
Tu trebuie să te decizi pe cine vrei cu adevărat şi cu celălalt să rămâi doar la stadiul de prieten. Ţine minte: cine aleargă după 2 iepuri, nu prinde niciunul. Nu e bine să joci pe 2 fronturi.
Baftă! kiss

2 răspunsuri:
| redtulip a răspuns:

La varsta ta e mult prea repede sa iti faci astfel e probleme plus acel baiat la 19 ani are doar un singur lucru in cap si nu esti pregatita pentru ce vrea el. De ce nu incerci sa iti traiesti inceputul de adolescenta frumos si specific varstei? Incearca sa iti gasesti ale preocupari pentru varsta ta, sa te intalnesti cu prietenele, activitati sportive, sa citesti cateva carti, etc. Desi as putea sa iti fiu mama dupa varsta care eu o am tin minte ca la 12 ani inca mai ma jucam cu papusile si regret si acum ca acei ani s-au dus atat de repede si nu se mai pot intoarce inapoi. Asa ca bucura-te de anii tai si traieste-i frumos!

| AnoOnim a răspuns:

Ooh` doamnee`!

Pai... cred ca ar trebui sa ii spui actualului iubit, ca iti place altcineva, si poate el ar fi de acord sa puneti capat relatiei! adica, ma gandesc, ca intre voi 2 deja lucrurile s`au cam racit! [ si eu am fost in aceeasi situatie, dar am picat de acord cu fostul sa terminam dar sa ramanem amici. asta ca o paranteza ]. Nu stiu, cert e ca decat sa ramai cu baiatul la care acum nu ti si sa il faci sa sufere pentru ca deja el se ataseaza si mai mult de tine. mai bine ii spui de celalalt! astfel nu ii faci pe niciunul dintre l sa se simta prost si sa sufere! asta e sfatul meu! sper ca ti-am fost de ajutor! fundita!?