| Ttttttttjghjj a întrebat:

Am spus un lucru ORIBIL! Tatăl meu ma plesnește și ma jignește. Mama a avut cancer la sân și o jigneste și pe ea și o face nebună. Eu sunt mai grăsuță și nu îmi place matematica iar tata mă face grasă/obeză, ratată, handicapată proastă si in toate felurile. Ma prinde de par, ma plesnește și ma lovește. In seara asta ne-am certat și am spus un lucru urât. Am spus ( Deja te urăsc! Te porți urat cu mine! Ce vrei sa îți doresc moartea?!) ma simt așa de prost! Oricât ar fi el de rău nu trebuia sa vorbesc așa! Sper sa nu fie păcat și sa ma pedepsească Dumnezeu!

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Bai oameni buni, lasa-ti pe dumnezeu in pace.Nu faceti copilu toba de DUMNEZEU! nu transformati acest copil in un om mort.Suna la protectia copilului, telefonul copilului e undeva pe TPU, sigur o sa iti scrie mesaj aici, suni acolo si spui ce problema ai, e totul gratuit.Cat despre grasa, care e problema? si eu eram grasut cand eram micut,si acum ca sunt mare, sunt tot grasutlaughing deci, lasa-i tu pe astia cu obezii lor, ca unii sunt sulite, ii arunci si ajung mai repede ca sageata albastra la tinta(tren rapid)Daca tatal tau nu se potoleste, suna la telefonul copilului si spune-le ca te abuzeaza(sa spui doar adevaru) te abuzeaza verbal, si pe mami o abuzeaza fizic.(sa nu minti, pentru ca vor veni sa verifice)

| RAY a răspuns:

Tu esti abuzata de tatal tau, mama ta ce spune?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-ti pasa de Dumnezeu, poate ar trebui sa mergi la biserica si sa vorbesti cu un preot si sa-i spui ce ai facut.

In orice caz, nu ai voie sa-ti jignesti parintii.
Daca stii ca esti grasa, pune mana si slabeste, mai ales ca esti fetita si te va afecta imaginea asta, in viitor.
Incearca sa fii respectuoasa si sa nu-ti mai jignesti parintii, indiferent ca primesti o palma sau ca se tipa la tine.

| Holiday a răspuns:

Pe bune? Deci tu ai un tata abuziv, o mama cu probleme de sanatate, esti praf la matematica si pe deasupra si supraponderala (asta doar din ce ai scris tu, or mai fi si altele)si grija ta e daca te-ai pus rau cu un spiridus inexistent?

| Emma30555 a răspuns:

Tatăl tău greșește și el, poate se va schimba un pic după aceste vorbe care sunt spuse la nervi. Nu te mai simți vinovata căci deja îți pare rău...

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

Răspuns utilizator avertizat
| Narco a răspuns:

Nu trebuie să te gândești la Dumnezeu că nu te poate ajuta cu nimic. Tatăl meu bea și o jignește pe mama ba chiar o bate. Am o teamă foarte mare. Mi-ași dori să îmi facă mai mult mie toate astea... Răspunsul meu pentru tine:
Încearcă să petreci mai mult timp cu el. Dacă te consideri grăsuța, probabil vrei să slăbești pentru a arăta mai bine. Un sfat ar fi să nu mai mănânci dulciuri sau fast-food. Dacă nu poți renunța, gândește-te că cine te iubește, te iubește oricum ai fi.