| Jack99 a întrebat:

Am trecut printr-o situatie care m-a lasat cu un gust amar si m-a pus foarte serios pe ganduri. Am invitat fata de care imi placea de mult timp in oras, ea a acceptat fericita, dar nu am apucat sa iesim per moment. Pana ce ar fi trebuit sa iesim eu am reusit sa o dau in bara, nu i-am zis ce trebuia si ma vorbeam cu ea doar despre subiecte ce le discutam si inainte, iar acuma ma simt aiurea in preajma ei. Ar fi fost prima mea prietena si chiar am vrut sa ies cu ea, sa ne plimbam, povestim, radem, sa mergem la film, etc. E o fata super cu un caracter foarte frumos. E vorba aia ca prima nu se uita si asa e, mereu va ramane speciala pentru mine. Mentionez ca noi eram prieteni. Problema mea e ca nu stiu cum o sa ma descurc pe viitor, daca cu ea am dat-o in bara, desi ne intelegeam super inainte. Eu nu am mai avut prietena desi am 22 de ani, e poveste lunga de ce, nu va mai plictisesc cu detalii ca nu are rost. Daca ma puteti ajuta cu vreun sfat cu ce as putea face pe viitor ca cumva sa ma pot descurca si asa lipsit de experienta cum sunt, as fi tare recuonscator.

5 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

O mai placi?
Dacă da, nu o mai da (ioi, iar da) şi a doua oară în bară şi cere-i să mai iasă cu tine la o întâlnire.

| Lawliet14 a răspuns:

De ce nu iti ceri scuze? Si spune-i c-o iubesti...

| Jack99 explică (pentru Lawliet14):

M-am gandit foarte mult la asta, dar au trecut deja vreo 2 saptamani de atunci. Nu mi-am cerut scuze la inceput ca ma gandeam ca se va supara ca o tot fortez. Mi-a refuzat o invitatie spanand ca are de facut ceva si pe urma mai tarziu nu mi-a raspuns la mesaj si eu m-am gandit ca e capat de linie.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Jack99):

Inca poti s-o faci!

| Andutza_Anda_1993 a răspuns:

Daca iti este prietena asa buna cum spui si vrea mai mult de atat te va accepta asa cum esti. daca nu se va rezuma doar la prietenie..si totusi daca insemni ceva pentru ea va trece cu vederea gafele tale
...parerea mea este sa ii spui ca vrei sa vorbiti serios o faci si vezi ce urmeaza. sper ca te-am ajutat