| marmota10 a întrebat:

Am un coleg la scoala la mine si...imi place de el
Eu sunt clasa a 6a si el a 8a dar nu prea ma cunoaste si in plus nu ii place nici de mine...se uita in fiecare zi la mine cand trec pe langa el dar insa...nimic.
Credeti ca trebuie sa il astept?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Poate ar trebui să te bagi în seamă cu el şi să încerci "să vă cunoaşteţi mai bine". Cine ştie. probabil că mai târziu veţi fi împreună:d.

9 răspunsuri:
| ProCoSmYn a răspuns:

NU, nu trebuie sa astepti ci sa reactionezi, depinde ce ii place intai faceti cunostiinta mai bine si petreceti mai mult timp impreuna intreaba-l ce hoobby-uri are si petreceti timpul cu el si fal sa nu te uite adica fii glumeata, isteata, intelegatoare, a si nu-i spune ca il placi pentru ca vei strica totul! intai afla tu daca te place apoi ii spui si tu cerei idul numarul de telefon si fal sa te placa asta va fi greu dar... IUBIREA NU MOARE NICIODATA va dura cateva saptamani, luni si poate daca ai noroc. deja imi imaginez cand veti fii mai mari si maturi la magazinul de rochii de mireasa. si nu fii rusinoasa nu ai de ce

| DarkShina5566 a răspuns:

Eu zic sa nu te bagi pe el, in primul rand e vorba de tine, tu esti cam mica si poate ca el isi bate joc de tine.Cauta alt baiat mai serios desi la varsta ta nu e prea indicat sa ai prieten.Esti mica si neexperimentata, si eu am trecut prin ce treci tu acum si mai bine astepti baiatul potrivit.Succes

| DinaraStakhovska a răspuns:

Pai probabil ii place de tine dar e timid si ii e rusine sa iti spuna.Eu zic sa mai astepti putin cam pana incepem scoala, apoi sa faci rost de id lui si sa incercati sa va cunoasteti mai bine, trebuie sa afli ce lucruri ii plac si sa discutatii despre ele si despre lucruri ce le aveti in comun. dupa un timp in care ati facut cateva conversatii poti sa treci la pasul urmator.adica la capitolul love.totul o sa mearga bine.big grin

| Lavii_3618 a răspuns:

Eu zic ca nu.mai bine cauta-ti alt baiat.

| Hollywood a răspuns:

Nu te supara ca iti zic da in clasa a 6 a iti arde de baieti? si de a8a? dar ma rog faci cum vrei
Daca vezi ca se uita la tine cand treci pe langa el, zii si tu 'Buna' si usor usor bagate in seama cu el...desi e cam aiurea, gandeste si din perspectiva lui! Nu crezi ca e cam aiurea ca un baiat de a a8a sa fie cu o fata de a6a? Poate ca prietenii lui o sa rada de el, sau nu stiu... Faci cum vrei
Si inca un lucru pentru multi baieti sunt importanti sanii, si in clasa a 6a nu cred, din a 7a sem2 incep sa apara, parca asa stiam
Bafta happy

| asdfghjkldodo a răspuns:

Pfff...nu stiu cum sa iti zic si eu am fost in situatia asta anul trecut dar sa-ti spun ceva! gandeste-te oleaca adica totusi stiu ca vrei sa fii cu el da ai timp destul! si eu eram moarta dupa unu dar la un moment dat mi-a trecut si asa ai sa vezi si tu ca o sa-ti treaca! funda?

| shax98 a răspuns:

Daca el nu te place si nu te baga inseama deja pentru el nu egzisti NU? deci ar trebui sa treci mai departe. cunoaste alti baieti

| MsGeorgy17 a răspuns:

Nu trebuie sa il asteptiwinking sunt baieti f multiwinking

| cristinushh a răspuns:

Bunahappy cate probleme avem din cauza dragostei:-big grin< sper ca te-am ajutat!