| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala, e foarte frumos si mereu trece pe langa clasa mea. De fiecare data cand ma vede se uita in ochii mei. Voi credeti ca si el ma place? Ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| LyviaDb a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar poate tipului ii place doar sa flirteze. Daca intr-adevar vrei sa afli daca te place sau nu..incearca sa intri in vorba cu el, uitandu-te si tu in ochii lui exact cum se uita si el si vezi ce reactie are; dar nu exagera, nu incerca sa pari disperata, comporta-te normal. Daca vezi ca nu are nicio intentie si doar se uita asa pur si simplu, inseamna ca doar flirteaza si nimic mai mult. Daca vezi ca ar vrea si el sa se apropie de tine si chiar e pe bune, imprieteneste-te cu el incet incet si vedeti ce o sa iasawinking Succes! tongue

| neutrino a răspuns:

Dai dovada ca esti obsedata sa-ti faci cat mai repede un iubit. In mod normal, atunci cand vorbesti cu cineva te uiti in ochii lui. Atat si nimic mai mult.

| darnme a răspuns:

Te-ai gandit ca poate asa se uita in ochii tuturor? Adica si eu ma uit in ochii multor baieti/fete si nu ii plac, este doar un obicei.

| subcarpatii a răspuns:

Nu te mai uita in ochii lui si uita-l.

| EUandTU a răspuns:

Incearca sa-l saluti! Fa-i un semn cu ochiul sau cu mana, sa vezi ce va iesi, dar fa asta o singura data indiferent daca iti va raspunde sau nu. Peste un timp oricum o sa-ti zica ceva.