| nykk a întrebat:

Am visat azi un vis, si as vrea sa vad care e semnificatia, daca ma puteti ajuta. Acum doua saptamini prietena a plecat in Italia, dupa care peste o saptamana am aflat ca nu va reveni, poate sa revina insa probabilitatea este cam mica, si ne-am despartit! Iar aceasta noapte am visat ca am plecat in Italia la ea, cu tatal cu masina, so vizitez, am vazut-o, arata cam prost, asa imi parea. Vroiam sa plec acasa inapoi, si asteptam sa-mi aduca buletinul, tata-l ei ( idee nu am ce cauta buletinul la el), stateam si asteptam in locu in care neam inteles, am vrut sa plec la o prietena care locuia pe aproape (acum ea locuieste in italia), si sa sun sa vad de ce nu vine, deja trecuse doua ore, insa am intrat la ea, si am dat de o cunoscuta din liceu! dupa care am sunat, si nu am razbatut, si am stat si am asteptat. Stateam la margina drumului, era trafic mare, si deja peste 2 ore a venit tatal ei, arata un pic straniu, si am dat sa ma apropii, si m-a lovit masina un pic, asa ma atins, si am luat buletinu, dupa care m-am pornit acasa inapoi in R.Moldova, am ajuns repede, si aici deja o vazusem iarashi pe fosta prietena, si ca mama ei ea dat 8 milioane de lei. Cam atit, sunt incurcat...nu stiu ce poate sa insemne aceasta... ajutati-ma va rog frumos!

2 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Cauta pe NET dictionar de vise si acolo cauta semnificatia urmatoarelor cuvinte: bani, aglomeratie (traficul mare), Act (buletinul), asteptare.

| fuckThisLife a răspuns:

S-a intamplat ca tie sa ti se faca dor de prietena ta,si,gandindu-te prea mult la ea, noaptea, subconstientul tau a inceput sa lucreze oferindu-ti "imagini" cu persoana de care iti era dor.asa se intampla cand te gandesti prea mult la o persoana sau la ceva anume...