| FlowerOfTheSun a întrebat:

TPU!

Anul trecut am patit ceva extrem de penibil, la scoala. Toti mai aveam nevoie de cate o nota la muzica. Asa ca ne-a pus sa cantam.
Eu nu am o voce foarte frumoasa, dar cant binisor.
Cand mi-a venit randul profesorul a facut un gest tampit: a luat telefonul si s-a facut ca ma inregistreaza.
Uitati toata discutia:
(copiii incep sa rada de mine)
Profesorul: Gata, ******(numele de familie), maine o sa apari pe YouTube.
Claudiu(un coleg de-al meu): Domn profesor, da' n-aveti nevoie de cont?
P: Ba da, il fac imediat.
(clasa rade)

Mie mi-a venit sa plang cand pe aia ii durea burta de atata rassad
Acasa, tata l-a sunat pe profesor, au lamurit situatia. Profesorul a bagat chestii "din burta" de la el de genul: "Mi se descarcase telefonul, iar un copil a spus ca o filmeaza...".
Si m-au certat parintii...ca cica i-am mintit.

De atunci imi e frica sa mai cant la ora. sad
Cum as putea scapa de teama asta?
Cum imi pot infrumuseta mai mult vocea?

Răspuns Câştigător
| Horanhugsme a răspuns:

Da-l in ma-sa de profesor.Deci inseamna ca e chiar de pe alta planeta ca si idioata mea de romana. Faza este ca trebuie sa il ignori, fate ca nu-ti pasa si daca ti se mai intampla sa incepi si tu sa razi.
@Daniela33 sa se rada de colegi?(chiar daca e corect dupa tot ce i-au facut aia) nu o va mai baga nimeni in seama si va muri singura(in cel mai rau cazlaughing )
Pacat ca nu te-au crezut parintii tai dar daca se va mai repeta sa il inregistrezi si sa le arati si lor ca sa vada ce om de nimic e ala!
Succes!happy

| Satango a răspuns (pentru Horanhugsme):

Sa ii inregistreze? Esti proasta? Eu cred ca ii poate confisca tellu sau aparatul cu care ar inregistra conversatiile. Hai du`te... oricum ce iti mai pasa? ai luat funda. iti dau si eu un os. Si ``va muri singura``? Hai ma`? Pe bune? oh go on

9 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Prea pui tot la suflet!

| Satango a răspuns:

Ai primit niste raspunsuri penibile pana acum. ``Sa iti injuri pofesorul``, ``nu trebuia sa incepi sa plangi``. Raspunsul meu e sa faci si tu acelasi gest pe care in facea colegii tai. Cand un coleg/colega canta sa incepi sa razi. In legatura cu profesorul tau de muzica nu poti rezolva prea multe deoarece o sa-ti scada nota la purtare sau o sa te ia in ochii rai. Pentru a-ti infrumuseta vocea am auzit de un ``leac babesc`` cum ar fi sa bei oua dar crude, un ou pe zi dar ar putea sa iti fie greata astfel ti se face rau. Ai putea sa canti mai des, asa singur mai des. astfel o sa-ti exersezi vocea si o sa ajungi sa atingi niste coarde vocale mai deosebite. O zi frumoaa... Funda? :X (Doar daca o merit)

| WholeWorld a răspuns (pentru Satango):

Raspunsuri penibile? Frumaso:*, Eu ce-am zis? Mare *** :O sa-i scada nota la purtare :O... Daca el il in gluma el de ce sa nu-l ia in glumahappy
Si ca sa-ti demonstrez cat de penibila esti :O "O zi frumoaa Funda? "
Numai cersi funde ca oricum o sa primesti fix pl...

| SerafimHD a răspuns:

Nu conteaza parerea nimanui ce conteaza ce a zis un om care pana la urma nu e in masura sa comenteza asa ceva!

| WholeWorld a răspuns:

Spune-i profului ca e un taran sau idiot sau dobotic cum vrei tu tongue si atunci iti vei recapata respectul de sine smug sau bate-ti joc de el... In cel mai rau caz iti scade nota la purtareoh go on...

| FlowerOfTheSun explică (pentru WholeWorld):

@mary: nu am plans in momentul ala.
In plus asta s-a intamplat acum cateva luni, insa pe semestrul asta ne pune sa cantam pentru toate notele.
@DuMiy: Numele profesorului de muzica incepe fix cu Taran...ce coincidenta!

| ArrianaM a răspuns:

E pacat ca parintii tai nu te cred, dar nu trebuia sa incepi sa plangi pentru ca te inregistra, ar trebui sa vorbesti cu profesorul de muzica, sar si cu parintii tai ca sa lamuresti situatia

| DoinaV a răspuns:

Daca iti place sa canti cu adevarat, atunci iti vei invinge frica. Trebuie sa canti pentru ca iti place sa o faci. Nu lasa o gluma proasta sa-ti puna bariere.
Nu te poate influienta parerea altora decat daca permiti asta.
Exerseaza mai mult pentru a face progrese legat de vocea ta. Daca ai posibilitatea gaseste un profesor de muzica care sa te ajute.