| Georgel112 a întrebat:

as avea o intrebare daca ma puteti ajuta cu ceva sa incepem :
Am la lucru o colega de munca si ii cam place de mine, dar ea are un baietel de varsta 12-14 ani nu stiu exact si as vrea sa le iau un cadou de Mos Craciun dar nu stiu ce.
Doamna are in jur la 35-38 ani, baiatul are in jur la 12-14 ani.
Intrebare mea este ca nu stiu ce sa le iau, ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Ia ceva simbolic pentru ea, gestul conteaza, nu produsul in sine, niste flori si o cutie de bomboane Kinder de preferat ca-s mai fine, asta e tot. La baiat nu stiu, un joc pe calculator, ceva de genul. Sau niste dulciuri mai bine, ceva ciocolata, o sticla de coca cola, un borcan de nutela de pus pe paine, chestii ieftine si simple dar super ca gest, vor aprecia foarte mult daca sunt oameni de calitate! Nu vor tine cont de produsul in sine, daca tin e claar ca nu-s oameni de calitate, deci chiar e un test f bun, daca-i simti nemultumiti e f clar, nu ai ce cauta cu asa ceva. Plus ca prezenta ta e cel mai minunat cadou, sau ar trebui sa fie, deci toate astea sunt mai mult decat suficiente.

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Baiatului ii poti cumpara o minge de fotbal, de pret- si calitate mediu (in jur de 50 lei).
Femeii ii poti cumpara o sticluta de parfum mai elegant (la aspect).
Mai poti cumpara si o cutie mare de bomboane de ciocolata umplute, pentru amandoi.
Te poti incadra lejer intr-un buget de 100 lei.

| darrio2007 a răspuns:

Iar tu ai 25 de ani. Si „ia" 35-38.
Vrei sa-i cresti copilul?

| sadrian46 a răspuns (pentru darrio2007):

Și dacă i l-ar crește, unde ar fi ceva greșit? Kakaia prablema?

| darrio2007 a răspuns (pentru sadrian46):

La fața lui, nu-l vad in stare.

| sadrian46 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu depinde asta de față. ci de mădular, să facă față la madama de 35.

| darrio2007 a răspuns (pentru sadrian46):

Madularul isi face treaba, functie de cat poate el. Mai greu ar fi sa ii creasca cineva copilul. Noi facem speculatii dar nu stim exact adevarul.

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace, este femeia in varsta pentru tine!
Cauat-ti una de varsta ta, nu amante batrane, care sa te stoarca de bani si sa-ti pierzi vremea cu ele.
Ca nu te vrea aia c-i indragostita de tine, ci pentru bani, sa o intretii pe ea si pe fii-su.
Esti baiat tanar, al doar 25 de ani, deci capabil sa-ti gasesti o fata de varsta ta, sau un pic mai mica, cu care sa fii fericit si eventual sa-ti faci un viitor. Nu te baga in relatii care iti complica viitorul!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe ea o întrebi ce ai vrea să îți aducă Moș Crăciun.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu cred că ție îți place mai mult de ea, decât invers.
Se știe că trebuie să "cucerești" mai întâi copilul, dacă vrei să ajungi la inima mamei.winking
Dăcă chiar nu ai succes la fete de vârsta ta, ori la nicio fată, atunci fă ce îți trece prin cap, ca să nu rămâi singur de Crăciun. Măcar așa, veți fi trei deodată.winking

| gemeni6226 a răspuns:

Baietilor la varsta asta le plac cadourile trasnite amuzante ia ceva obiect sau jucarie vesela, amuzanta iar femeilor la orice varsta o cutie foarte frumoasa de ciocolata gen ferrero roche sau raffaello dar sunt si cutii in care se regasesc combinate cele doua plus mon cheri de la aceea si firma sau poti o bratara sau un lantisor foarte frumos dar cu asta poate nu reusesti sa-i ghicesti preferinta. Daca vrei mai mult decat o cutie frumoasa de ciocolata(daca ai finante poate fi ceva mai deosebit intre 30-50 lei se gasesc in supermarketuri)deci daca vrei mai mult poti lua si o sticla de vin ceva mai deosebit sau o sticla de cherry angelli.

| Georgel112 explică (pentru gemeni6226):

Imi poti lasa niste ideii sau un link ceva acolo

| gemeni6226 a răspuns (pentru Georgel112):

Pentru cine? pentru copil sau pentru femeie? sau pentru ambii?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La copil niste dulciuri s-au un plovar iar la femeie flori si ciocolata + o felicitare cu "vreau sa ti-o tr+ag javro".

| Panamax a răspuns:

O sa se bucure mai mult daca ii cumperi ceva fain baiatului, ceva jocuri pentru PC de exemplu o placa video compatibila, o perche de casti pentru gaming, etc.
Daca tipa este ok, merita orice efort daca vrei sa fiti impreuna.

| Gaby212 a răspuns:

Foarte frumos din partea ta ca te gandesti la amandoi happy Baietelul ar fi norocos cu un om ca tine langa el, in cazul in care ai ganduri serioase si te-ai gandit la ceva mai mult. Femeii poti sa ii iei niste flori si un lantisor sau o bratara, arata-i ca o respecti! Iar copilului ai putea sa ii iei un joc, ceva...